Program


A BACH-CSALÁD FUVOLAMUZSIKÁJA – Bach – Adorján András és a MÁV Szimfonikus Zenekar F/1

A BACH-CSALÁD FUVOLAMUZSIKÁJA – Bach – Adorján András és a MÁV Szimfonikus Zenekar F/1

MŰSORVÁLTOZÁS! A 2023. február 16-ára előzetesen meghirdetett Goldberg variációk című műsor gazdasági okokból kifolyólag elmarad, helyette az alábbi műsorral készül zenekarunk:

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. február 16. csütörtök, 18:00

Wilhelm Friedemann Bach: Adagio és fuga, d-moll,  F.65
Georg Philipp Telemann: A-dúr versenymű fuvolára és hegedűre TWV. 53. A2
Carl Philipp Emanuel Bach: D-dúr versenymű fuvolára és zenekarra  Wq. 13
Johann Sebastian Bach: II., h-moll szvit  BWV. 1067

KÖZREMŰKÖDIK

Fuvolán közreműködik és vezényel: Adorján András

 

 

Adorján András, a nemzetközi hírű, kiváló fuvolaművész és professzor gyönyörű műsort állított össze, amely egyrészt áttekintést nyújt a barokk kor fuvolamuzsikájáról, másfelől egyfajta családi tablót tár elénk „zenei arcképekből”.

Az arcképcsarnok „főhelyén” Johann Sebastian Bachot találjuk, akinek két házasságából húsz gyermeke született, de csak tíz érte meg a felnőttkort, közülük öten lettek jelentős muzsikusok. Hangversenyünk első műsorszáma a legidősebb fiú, Wilhelm Friedemann Bach műve. Georg Philipp Telemann Bach egyik leghíresebb kortársa és személyes jóbarátja volt, olyannyira, hogy ő volt a második fiú, Carl Philipp Emanuel keresztapja. Telemann kettősversenye után a keresztfiú, C.Ph.E. Bach fuvolaversenye következik. A műsort a legnagyobb Bach, az apa egyik híres zenekari művével, a II., h-moll szvittel zárjuk, amely azóta is a világ összes fuvolásának „mindennapi kenyere”.

Adorján András Budapesten született, Koppenhágában nőtt fel, fogorvosi diplomát szerzett és mellette fuvolázott. Világhírű tanárai voltak, több híres európai zenekar szólófuvolása volt. A Kölni, később a Müncheni Zeneakadémia professzora. Néhány évvel ezelőtt már volt a Festetics koncertek vendégművésze, az akkori, nagyon sikeres fellépés nyomán hívtuk meg újra.

Ajánlatunk


Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.

Ajánló


Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!