Program
A BACH-CSALÁD FUVOLAMUZSIKÁJA – Bach – Adorján András és a MÁV Szimfonikus Zenekar F/1
MŰSORVÁLTOZÁS! A 2023. február 16-ára előzetesen meghirdetett Goldberg variációk című műsor gazdasági okokból kifolyólag elmarad, helyette az alábbi műsorral készül zenekarunk:
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. február 16. csütörtök, 18:00
Wilhelm Friedemann Bach: Adagio és fuga, d-moll, F.65
Georg Philipp Telemann: A-dúr versenymű fuvolára és hegedűre TWV. 53. A2
Carl Philipp Emanuel Bach: D-dúr versenymű fuvolára és zenekarra Wq. 13
Johann Sebastian Bach: II., h-moll szvit BWV. 1067
KÖZREMŰKÖDIK
Fuvolán közreműködik és vezényel: Adorján András
Adorján András, a nemzetközi hírű, kiváló fuvolaművész és professzor gyönyörű műsort állított össze, amely egyrészt áttekintést nyújt a barokk kor fuvolamuzsikájáról, másfelől egyfajta családi tablót tár elénk „zenei arcképekből”.
Az arcképcsarnok „főhelyén” Johann Sebastian Bachot találjuk, akinek két házasságából húsz gyermeke született, de csak tíz érte meg a felnőttkort, közülük öten lettek jelentős muzsikusok. Hangversenyünk első műsorszáma a legidősebb fiú, Wilhelm Friedemann Bach műve. Georg Philipp Telemann Bach egyik leghíresebb kortársa és személyes jóbarátja volt, olyannyira, hogy ő volt a második fiú, Carl Philipp Emanuel keresztapja. Telemann kettősversenye után a keresztfiú, C.Ph.E. Bach fuvolaversenye következik. A műsort a legnagyobb Bach, az apa egyik híres zenekari művével, a II., h-moll szvittel zárjuk, amely azóta is a világ összes fuvolásának „mindennapi kenyere”.
Adorján András Budapesten született, Koppenhágában nőtt fel, fogorvosi diplomát szerzett és mellette fuvolázott. Világhírű tanárai voltak, több híres európai zenekar szólófuvolása volt. A Kölni, később a Müncheni Zeneakadémia professzora. Néhány évvel ezelőtt már volt a Festetics koncertek vendégművésze, az akkori, nagyon sikeres fellépés nyomán hívtuk meg újra.
Ajánlatunk
Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.
Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Ottorino Respighi hegedűversenye következik, amelyet a korai keresztények és a gregorián zenei világ inspirált. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra.
Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.
Ajánló
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!