Program
Örök ifjúság - Mendelssohn / Mahler, Christoph Eschenbach
Christoph Eschenbach a nemzetközi zenei élet kivételes egyénisége, aki zongoristából vált magasan jegyzett karmesterré. A német repertoár egyik legizgalmasabb tolmácsolója, aki a fiatal tehetségek felkarolását is feladatának tartja. Azokat keresi, akik „száz százalékig művészek”. több
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: október 26. szombat, 19:00
MŰSOR
Mendelssohn: d-moll versenymű hegedűre, zongorára és zenekarra
Gustav Mahler: 1. D-dúr ,,Titán" szimfónia
KÖZREMŰKÖDIK: Abouzahra Amira – hegedű, Fejérvári Zoltán – zongora
VEZÉNYEL: Christoph Eschenbach
Christoph Eschenbach a nemzetközi zenei élet kivételes egyénisége, aki zongoristából vált magasan jegyzett karmesterré. A német repertoár egyik legizgalmasabb tolmácsolója, aki a fiatal tehetségek felkarolását is feladatának tartja. Azokat keresi, akik „száz százalékig művészek”. Bizonyára ilyen volt egykor Felix Mendelssohn is, aki tizennégy évesen komponálta bravúros d-moll kettősversenyét, s később a fafúvósokkal és timpanival kibővített változatát is közreadta: az esten ez a végső verzió csendül fel. Ezúttal a magyar–egyiptomi családban született feltörekvő hegedűművész, Abouzahra Amira, valamint az egyéni játékmódjáról ismert Fejérvári Zoltán zongoraművész szólójával halljuk ezt az újrafelfedezett opuszt. A koncertet Gustav Mahler első szimfóniája zárja, amellyel az osztrák zseni 1889-ben letette a névjegyét. A nagyszabású alkotásban, amely A titán fantázianevet viseli, a német természeti romantika varázsereje a korabeli Bécs eleganciájával és a klezmer szelíd iróniájával alkot lebilincselő egészt.
Ajánlatunk
Csaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ez alkalommal a német romantika zenéjébe kalauzolja hallgatóit. Max Bruch legtöbbet játszott műve a g-moll hegedűverseny, amelyet Joachim József mutatott be. Anton Bruckner utolsó szimfóniái mind a zenekar nagysága, mind hosszúságuk révén a romantika „túlérett” korszakához tartoznak. A hangverseny különlegessége még, hogy a hegedűverseny szólistája, Csaba Anna a karmester leánya, aki a Genfi, majd Kölni Zeneművészeti Főiskolán végezte tanulmányait.
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.
Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Ottorino Respighi hegedűversenye következik, amelyet a korai keresztények és a gregorián zenei világ inspirált. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra.
Ajánló
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…
Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…
Diótörő és karácsonyi dallamok – A MÁV Szimfonikus Zenekar ünnepi hangversenye
MÁV Szimfonikusok ZenekarA MÁV Szimfonikus Zenekar karácsonyi hangversenye
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!