Program


MESTERMŰVEK – MÁSKÉPPEN - Dohnányi / Popper / Liszt - Park Sang Hyeok, Dénes István E/5.

MESTERMŰVEK – MÁSKÉPPEN - Dohnányi / Popper / Liszt - Park Sang Hyeok, Dénes István E/5.

Vezénylő zeneszerző vagy komponáló karmester? – joggal tehetjük fel a kérdést Dénes Istvánnal kapcsolatban, aki itthon és külföldön egyaránt elismert opera-karmester, emellett termékeny zeneszerző, élénk fantáziával és figyelemre méltó humorérzékkel rendelkezik. Zenekarunk iránti tisztelete jeléül komponált parafrázist a MÁV pályaudvari szignáljára, valamint a zenekarok repertoárjának bővítése érdekében zenekarra írta át Liszt Ferenc remekművét, a Dante-szonátát.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: március 2. szombat, 19:00

MŰSOR

Dénes István: MÁV START S.O.S.
Dohnányi: Hangversenydarab gordonkára és zenekarra
Popper: Magyar rapszódia, op. 68
Liszt F. – Dénes I.: Dante (a Dante-szonáta átirata zenekarra)

KÖZREMŰKÖDIK

Park Sang Hyeok – gordonka

VEZÉNYEL

Dénes István
 
Vezénylő zeneszerző vagy komponáló karmester? – joggal tehetjük fel a kérdést Dénes Istvánnal kapcsolatban, aki itthon és külföldön egyaránt elismert opera-karmester, emellett termékeny zeneszerző, élénk fantáziával és figyelemre méltó humorérzékkel rendelkezik. Zenekarunk iránti tisztelete jeléül komponált parafrázist a MÁV pályaudvari szignáljára, valamint a zenekarok repertoárjának bővítése érdekében zenekarra írta át Liszt Ferenc remekművét, a Dante-szonátát. A hangverseny szólistája, Park Sang Hyeok 2004-ben született Dél-Koreában. Hazájában végezte közép- és felsőfokú tanulmányait, több nemzeti versenyen ért el előkelő helyezést. Jelenleg Liechtenstein Zeneakadémiáján tanul, tanára a híres orosz csellista, Ivan Monighetti. Tiszteletre méltó gesztus részéről, hogy a hangversenyen két magyar művet ad elő.

Ajánlatunk


Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.

Alig van olyan lengyel zeneszerző, aki ne alkotott volna jelentőset az egyházi zene műfajaiban: ez az ötvenes években járó zeneszerző-fivérekre, Paweł és Marcin Łukaszewskire, valamint a modern zene két ikonjára, Pendereckire és Góreckire egyaránt igaz. Zenekarunk hangversenyén Farkas Róbert vezényletével végül egy olyan keresztény zenedarab is felcsendül, amelyet a szerzője a Biblia igeverseire, anyanyelvén nyelven komponált: a Német requiem.

Ajánló


Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután…

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!