Program
MELODIKUS SZÓLAMOK – Enescu-Brahms-Csajkovszkij - Augustin Hadelich, Keller András L/2
Mindhárom műsorszám jól ismert, népszerű mű.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. december 1. csütörtök, 19:00
MELODIKUS SZÓLAMOK
George Enescu (1881-1955) I. Román rapszódiája szülőhazája népzenei hagyományait dolgozza fel, lendületesen, ragyogó hangszerelésben. Brahms Hegedűversenye az egész zeneirodalom egyik legkedveltebb hegedűversenye. Csajkovszkij VI. szimfóniája a zeneszerző utolsó műve. Nagyon különböző karakterű három tétel után az utolsó tétel megrendítő halál-zene.
Augustin Hadelich, Grammy-díjas hegedűművész Olaszországban született német családba 1984-ben. Diplomájának megszerzése után az Egyesült Államokban folytatta tanulmányait, ott kezdődött karrierje és azóta is ott él. Keller András Kossuth-díjas hegedűművész, az általa alapított híres vonósnégyes primáriusa 2003 óta vezényel, a Concerto Budapest vezető karmestere.
MŰSOR
Enescu: I. Román rapszódia, op. 11
Brahms: D-dúr hegedűverseny, op. 77
Csajkovszkij: VI. (h-moll, “Patetikus”) szimfónia, op. 74
KÖZREMŰKÖDIK: Augustin Hadelich – hegedű
VEZÉNYEL: Keller András
Ajánlatunk
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.
Ajánló
MAGYAR REMEKMŰVEK - Liszt / Kevin Chen / Magyar Nemzeti Férfikar / Hontvári Gábor - L/3
MÁV Szimfonikusok ZenekarLiszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
SOSZTAKOVICS EST - Sosztakovics / Schumann / Gustav Rivinius / Thomas Sanderling - SZ/2
MÁV Szimfonikus ZenekarDmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…
Vivaldi Tavasz című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!