program


MÁV Lukács/6. Zeneakadémia_régi

MÁV Lukács/6. Zeneakadémia_régi

Műsor:
Csajkovszkij-est
Hegedűverseny
Manfréd-szimfónia

Közreműködik: Alexander Markov (hegedű)
Vezényel: Takács-Nagy Gábor

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Torsdag, 06. Juni 2019 19:00

„Nem férhet hozzá kétség, hogy Alexander Markov az egyik legbriliánsabb és legmuzikálisabb hegedűművész, aki bizonyosan otthagyja névjegyét a világ zenekedvelőinek emlékezetében, és korunk legnagyobb hegedűvirtuózainak évkönyveiben.”

Ezt a nyilatkozatot Yehudi Menuhin tette hangversenyünk szólistájáról. Az orosz származású amerikai hegedűművész éppen 10 évvel ezelőtt játszott először zenekarunkkal, ráadásul ugyanezt a művet. Azóta többször is járt nálunk, mesterkurzust is tartott a MÁV Szimfonikusok szervezésében. Tapasztalataink fényesen igazolták Menuhin szavait. A Manfréd-szimfóniát Csajkovszkij 1885-ben írta, a IV. és V. szimfónia között. A mű irodalmi alapanyaga Byron drámai elbeszélő költeménye, amelynek hőse ellentmondásos figura: a szabadságért harcol, miközben lelkét saját bűneinek tudata és melankólia nyomasztja. Csajkovszkij egyetlen szimfonikus költeménye, amely több tételes, de nem sorolta szimfóniái közé. A költemény cselekménye az Alpok hegyei között játszódik – Csajkovszkij nem sokkal korábban járt is ott és a lenyűgöző élmény hatása is hozzájárult az ihlethez. Érdekes, és a zeneszerző labilis lelkiállapotára jellemző, hogy egyik legjobban sikerült művének tekintette a Manfrédot, később azonban meg akarta semmisíteni a kottát. Az utókor szerencséjére ezt végül is nem tette meg.

Aktuelt


Korunk világszerte elismert és nagyra becsült hangszeres művészei között előkelő helyet foglal el Perényi Miklós, akinek nemrég ünnepeltük 75. születésnapját. A MÁV Szimfonikusokhoz több évtizedes szoros barátság fűzi, ezért is köszöntjük egy olyan kiemelt koncert keretében, ahol kamaramuzsikusként is bemutatkozhat, sőt tanárként is, mivel egy növendékével együtt adja elő Vivaldi kettősversenyét.

Takács-Nagy Gábor hegedűművészként és a nevét viselő világsikerű vonósnégyes alapítójaként lett híres, jelenleg Svájcban kamarazene professzor és sokat vezényel. Karmesteri ars poeticájának lényege, hogy a klasszikus műveket olyan módon szólaltassa meg, ahogyan feltehetőleg a zeneszerző korában tették, e szándék jegyében nemrégiben lemezre vette Beethoven összes szimfóniáját. Hangversenyén két Beethoven-mű előadásával adózik a halhatatlan mester emlékének.

PÅ PLAKATEN


Hispánia Spanyolország latin eredetű régi neve. Európa déli részén fekszik, napsütéses, gyönyörű ország, amelynek lakói forróvérű, büszke emberek. Ilyen a…

A 0-3 éves korú kisgyerekeknek ajánlott interaktív programon zenekarunk művészei számukra kedves, örömteli művekkel készülnek. A sorozat megálmodója és műsorvezetője…

Három olasz zeneszerző művei hangzanak el a koncerten. Respighi Rómáról szóló szimfonikus költeményei méltán népszerű, hatásos koncertdarabok, ezen a hangversenyen…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.