Program
HEGEDŰPARÁDÉ – Saint-Saëns / Ysaye / Bizet - Marc Bouchkov, Csaba Péter E/5
Belgiumban született és élt minden idők egyik leghíresebb hegedűművésze Eugène Ysaÿe (1858-1931), aki a hegedű irodalmát is nagyszerű művekkel gyarapította.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. május 12. péntek, 19:00
HEGEDŰPARÁDÉ
Hangversenyünkön magyarországi bemutatóként hangzik el egyik Hegedűversenye. A Liège-i Királyi Konzervatórium professzora az az ukrán-orosz gyökerű fiatal hegedűművész, Marc Bouchkov, aki ezt a művet, valamint a híres francia zeneszerző, Camille Saint-Saëns népszerű hegedűszólós művét előadja. A hegedűparádéhoz csatlakozik a zenekar koncertmestere is, aki Saint-Saëns Haláltánc c. szimfonikus költeményének hegedűszólóját játssza. Georges Bizet, a fiatalon elhunyt, zseniális francia zeneszerző, Alphonse Daudet Az arles-i lány c. színművéhez komponált kísérőzenét. Ennek részleteiből állította össze Bizet két zenekari szvitjét.
MŰSOR
Saint-Saëns: Haláltánc
Ysaÿe: e-moll hegedűverseny – magyarországi bemutató
Saint-Saëns: Bevezetés és Rondo capriccioso
Bizet: Az arles-i lány – 1. és 2. szvit
KÖZREMŰKÖDIK: Marc Bouchkov – hegedű
VEZÉNYEL: Csaba Péter
Ajánlatunk
Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az Egmont zenének a III. szimfónia is, amely az Eroica (Hősi) melléknevet kapta. A II. szimfóniát 1803-ban mutatták be, derűs, optimizmust sugárzó mű, pedig keletkezése idején Beethoven már tudott gyógyíthatatlan fülbajáról.
Alig van olyan lengyel zeneszerző, aki ne alkotott volna jelentőset az egyházi zene műfajaiban: ez az ötvenes években járó zeneszerző-fivérekre, Paweł és Marcin Łukaszewskire, valamint a modern zene két ikonjára, Pendereckire és Góreckire egyaránt igaz. Zenekarunk hangversenyén Farkas Róbert vezényletével végül egy olyan keresztény zenedarab is felcsendül, amelyet a szerzője a Biblia igeverseire, anyanyelvén nyelven komponált: a Német requiem.
Farkas Róbert a szláv zenéből válogatta össze hangversenyének műsorát és bemutatja a romantika, valamint a 20. század jellegzetes zenéit is. Karol Szymanowski (1882-1937) Ukrajnában született és ott kezdte zenei tanulmányait is, de lengyelnek vallotta magát. Sosztakovics műve az 1954-es szovjet pártkongresszus tiszteletére született, ünnepi hangulatú, tetszetős mű. Csajkovszkij utolsó szimfóniája viszont igazi romantikus remekmű, nem véletlenül kapta a „Patetikus” melléknevet.
Ajánló
A madárének az idők kezdetétől ihletforrást jelent minden muzsikus számára. Ifjúsági hangversenyünkön előbb Nagy Sándor József és Sütő Illés csellókettősét…
A hangversenyt zenekarunk vezető karmestere, Farkas Róbert vezényli, aki műsorát csupa francia vonatkozású műből állította össze. Haydn 1784-ben Párizsból érkezett…
A ZENEKAR VIRTUÓZA - Ravel / Muszorgszkij – Ravel / Ránki Dezső / Maxim Rysanov - L/5
MÁV Szimfonikusok ZenekarMuszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!