Program


Haydn / Alban Berg / Schubert – Liza Ferschtman, Farkas Róbert L/6

Haydn / Alban Berg / Schubert – Liza Ferschtman, Farkas Róbert L/6

A hangversenyen két klasszikus szimfónia viseli nevében a Gyász és a Tragikus szavakat.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. április 20. csütörtök, 19:00

GYÁSZ ÉS VIGASZ II.

Alban Berg Hegedűversenyének ő maga adta az alcímet: „Egy angyal emlékére”. Barátja, a világhírű építész, Walter Gropius 18 éves, gyermekbénulásban elhunyt lánya emlékére komponálta a Hegedűversenyt, utolsó befejezett művét. Hogy Schubert miért adta fiatalkori szimfóniájának a „Tragikus” címet, csak találgatni lehet. Az első tételt inkább drámainak nevezhetnénk, a következő részek viszont cseppet sem szomorúak. Haydn szimfóniája jó száz évvel keletkezése után kapta járulékos nevét. Első tétele valóban komoly és mély érzelmeket fejez ki, a folytatás viszont a zeneszerzőre oly jellemző derűvel teli.

Liza Ferschtman orosz muzsikus családból származó holland hegedűművész. Nagysikerű koncerteket ad az egész világon és sok kamarazenét játszik híres partnerekkel. A hangversenyt Farkas Róbert, zenekarunk vezető karmestere vezényli.

MŰSOR
Haydn: e-moll (Gyász) szimfónia, No. 44
Alban Berg: Hegedűverseny
Schubert: IV. c-moll (Tragikus) szimfónia

KÖZREMŰKÖDIK
Liza Ferschtman - hegedű

VEZÉNYEL: Farkas Róbert

 

Ajánlatunk


Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

Ajánló


Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!