Program


A TAVASZ ÜNNEPE -J.B.Santos / Villa-Lobos / Pergolesi – Kolonits Klára, Meláth Andrea, J.E.Gomes F/2

A TAVASZ ÜNNEPE -J.B.Santos / Villa-Lobos / Pergolesi – Kolonits Klára, Meláth Andrea, J.E.Gomes F/2

José Eduardo Gomes portugál karmester az Európai Unió Karmesterversenyén elért értékes díjával szerzett magának hírnevet. Műsorán egy híres honfitársa, Joly Braga Santos (1924-1988) egyik művét ismerhetjük meg, valamint a legismertebb brazil zeneszerző, Heitor Villa-Lobos (1887-1959) egyik legnépszerűbb művét.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. április 6. csütörtök, 18:00

A TAVASZ ÜNNEPE

Bachianas Brasileiras címmel több művet is komponált, melyekben hazájának zenéjét J. S. Bach, a nagy európai zeneszerző hagyományaival kombinálja. A mű énekszólója olyan, mintha hangszerre írta volna. A közelgő húsvét tiszteletére tűzte műsorra Pergolesi, a híres barokk zeneszerző Stabat Mater című művét. A középkori költemény Jézus édesanyjáról szól, aki keresztre feszített fiát siratja. A művet előadhatja kétszólamú női kar, de két szólóénekes is. Hangversenyünkön az utóbbi változat hangzik el.

Kolonits Klára Kossuth-díjas művész, az Állami Operaház kamaraénekese. Repertoárja több, mint húsz szopránszerepet tartalmaz, főleg Mozart, Verdi és Erkel operáiban. Meláth Andrea Liszt-díjas, érdemes művész, a Magyar Állami Operaház magánénekese. 21 operaszerepét tartják nyilván, a legtöbbször Bartók A kékszakállú herceg vára Judit szerepét énekli, amellyel fellépett Palermóban, Stuttgartban és Kanadában is. 2013 óta a Zeneakadémia tanszékvezető tanára.

MŰSOR
Joly Braga Santos: Nocturno
Villa-Lobos: Bachianas Brasileiras No.1, 5
Pergolesi: Stabat Mater

KÖZREMŰKÖDIK
Kolonits Klára - szoprán
Meláth Andrea - alt

VEZÉNYEL
José Eduardo Gomes

Ajánlatunk


Vivaldi Tavasz­ című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

Ajánló


A madárének az idők kezdetétől ihletforrást jelent minden muzsikus számára. Ifjúsági hangversenyünkön előbb Nagy Sándor József és Sütő Illés csellókettősét…

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!