Program
A megrendülés hangjai
MÁV Szimfonikus Zenekar
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: június 7. péntek, 19:00
Műsor:
Karl Amadeus Hartmann: Concerto funebre
Franz Schreker: Intermezzo
Alexander Tansman: Triptych
Felix Mendelssohn-Bartholdy: 9. szimfónia vonószenekarra
Közreműködik:
Korcsolán Orsolya – hegedű
Karmester: Olivier Holt
A hitleri rémuralom Európa zenéjén is fájdalmas nyomot hagyott, és számos művész betiltását okozta. Hartmann 1938-ban készült Concerto funebre című hegedűversenyében a gyász és a ború mellett a remény is felvillan két korál formájában. Franz Schreker osztrák zeneszerzőt a maga korában Richard Strauss mellett emlegették, mígnem betiltották az életművét. Alexander Tansman Varsóból előbb Párizsba, majd Charlie Chaplin segítségével Los Angelesbe menekült a világháború elől. Ezekben a vészterhes években Felix Mendelssohn művei is tilalom alá estek Németországban. Az est szólistája Korcsolán Orsolya, a korszak zsidó származású komponistáinak újrafelfedezője, aki Kuti Sándor műveiből készített lemezt a Deutsche Grammophon kiadónál. A zenekar élén a neves francia dirigenst, Olivier Holtot köszönthetjük.
Ajánlatunk
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.
Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.
Ajánló
MAGYAR REMEKMŰVEK - Liszt / Kevin Chen / Magyar Nemzeti Férfikar / Hontvári Gábor - L/3
MÁV Szimfonikusok ZenekarLiszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
SOSZTAKOVICS EST - Sosztakovics / Schumann / Gustav Rivinius / Thomas Sanderling - SZ/2
MÁV Szimfonikus ZenekarDmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…
Vivaldi Tavasz című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!