Program


TÉLI VÁGYAKOZÁS - Csajkovszkij / Mozart / Liszt / R. Strauss - Berecz Mihály, Farkas Róbert E/3.

TÉLI VÁGYAKOZÁS - Csajkovszkij / Mozart / Liszt / R. Strauss - Berecz Mihály, Farkas Róbert E/3.

Műsorunk négy darabja három különböző évszázadot ölel fel: Mozart zongoraversenye 1777-ben, a Rózsalovag 1911-ben keletkezett, Liszt és Csajkovszkij a romantika korában, a 19. században komponálták műveiket. A zongoraversenyen kívül mindhárom mű a szerelemről szól, a szerelmesek egymás iránti boldogító, ám néha fájdalmas vágyódásáról.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. december 7. csütörtök, 19:00

MŰSOR

Csajkovszkij: Francesca da Rimini – fantázia Dante nyomán
Mozart: Esz-dúr zongoraverseny K. 271 „Jeunehomme”
Liszt: Szerelmi álmok No. 3 (zenekari változat)
R. Strauss: Rózsalovag – szvit

KÖZREMŰKÖDIK

Berecz Mihály – zongora

VEZÉNYEL

Farkas Róbert
 
Műsorunk négy darabja három különböző évszázadot ölel fel: Mozart zongoraversenye 1777-ben, a Rózsalovag 1911-ben keletkezett, Liszt és Csajkovszkij a romantika korában, a 19. században komponálták műveiket. A zongoraversenyen kívül mindhárom mű a szerelemről szól, a szerelmesek egymás iránti boldogító, ám néha fájdalmas vágyódásáról. Irodalmi alapanyaga Csajkovszkij zenekari fantáziájának van, nem kisebb mű, mint Dante Isteni színjátéka egyik epizódja.

Berecz Mihály 1997-ben született Budapesten. A zenetanulást hegedűvel kezdte, később tért át zongorára, diplomáját a Londoni Királyi Zeneakadémián szerezte meg. 2017-ben megnyerte a Pályakezdő Zongoraművészek Versenyét Berlinben. 16 évesen már fellépett a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben, ahol Ravel G-dúr zongoraversenyét játszotta Kocsis Zoltán vezényletével. 2021-ben a zürichi Anda Géza verseny Liszt-Bartók különdíjasa lett, ugyanebben az évben megkapta a Junior Prima Díjat. 2022 januárjától a Liszt Ferenc Zeneakadémia kamaratanszékének tanára. 2022 februárjában a Cziffra Alapítvány Tehetség-díjasa.

A hangversenyen Farkas Róbert vezényel, aki 2021 óta zenekarunk vezető karmestere.

Ajánlatunk


A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

A hangversenyt zenekarunk vezető karmestere, Farkas Róbert vezényli, aki műsorát csupa francia vonatkozású műből állította össze. Haydn 1784-ben Párizsból érkezett „rendelésre” komponálta hat „Párizsi szimfóniáját”. B-dúr szimfóniájának második tételében egy közismert francia népdal témáját dolgozta fel. Ravel francia szövegre komponálta dalait, a műsor második felében felcsendülő két népszerű zenekari mű pedig a francia zene talán legismertebb és leginkább közkedvelt darabja.

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.

Ajánló


Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának első estéjét az István király nyitánnyal kezdi, amellyel 1812-ben az új Pesti Színházat avatták. Az I. szimfóniáról…

Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az…

Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!