Program


TÉLI VÁGYAKOZÁS - Csajkovszkij / Mozart / Liszt / R. Strauss - Berecz Mihály, Farkas Róbert E/3.

TÉLI VÁGYAKOZÁS - Csajkovszkij / Mozart / Liszt / R. Strauss - Berecz Mihály, Farkas Róbert E/3.

Műsorunk négy darabja három különböző évszázadot ölel fel: Mozart zongoraversenye 1777-ben, a Rózsalovag 1911-ben keletkezett, Liszt és Csajkovszkij a romantika korában, a 19. században komponálták műveiket. A zongoraversenyen kívül mindhárom mű a szerelemről szól, a szerelmesek egymás iránti boldogító, ám néha fájdalmas vágyódásáról.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. december 7. csütörtök, 19:00

MŰSOR

Csajkovszkij: Francesca da Rimini – fantázia Dante nyomán
Mozart: Esz-dúr zongoraverseny K. 271 „Jeunehomme”
Liszt: Szerelmi álmok No. 3 (zenekari változat)
R. Strauss: Rózsalovag – szvit

KÖZREMŰKÖDIK

Berecz Mihály – zongora

VEZÉNYEL

Farkas Róbert
 
Műsorunk négy darabja három különböző évszázadot ölel fel: Mozart zongoraversenye 1777-ben, a Rózsalovag 1911-ben keletkezett, Liszt és Csajkovszkij a romantika korában, a 19. században komponálták műveiket. A zongoraversenyen kívül mindhárom mű a szerelemről szól, a szerelmesek egymás iránti boldogító, ám néha fájdalmas vágyódásáról. Irodalmi alapanyaga Csajkovszkij zenekari fantáziájának van, nem kisebb mű, mint Dante Isteni színjátéka egyik epizódja.

Berecz Mihály 1997-ben született Budapesten. A zenetanulást hegedűvel kezdte, később tért át zongorára, diplomáját a Londoni Királyi Zeneakadémián szerezte meg. 2017-ben megnyerte a Pályakezdő Zongoraművészek Versenyét Berlinben. 16 évesen már fellépett a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben, ahol Ravel G-dúr zongoraversenyét játszotta Kocsis Zoltán vezényletével. 2021-ben a zürichi Anda Géza verseny Liszt-Bartók különdíjasa lett, ugyanebben az évben megkapta a Junior Prima Díjat. 2022 januárjától a Liszt Ferenc Zeneakadémia kamaratanszékének tanára. 2022 februárjában a Cziffra Alapítvány Tehetség-díjasa.

A hangversenyen Farkas Róbert vezényel, aki 2021 óta zenekarunk vezető karmestere.

Ajánlatunk


Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Ajánló


A XVIII. század nemcsak a túlzó pompa, hanem a felfedezések kora is volt. Erről tanúskodik a német zeneszerző, Georg Philipp…

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!