Program


TAVASZ HISPÁNIÁBAN - Lalo / Bizet - Berec Laura, Johannes Marsovszky, Fenyő Gábor U/3.

TAVASZ HISPÁNIÁBAN - Lalo / Bizet - Berec Laura, Johannes Marsovszky, Fenyő Gábor U/3.

Hispánia Spanyolország latin eredetű régi neve. Európa déli részén fekszik, napsütéses, gyönyörű ország, amelynek lakói forróvérű, büszke emberek. Ilyen a zenéjük is. Egyik leghíresebb zeneszerzőjük Édouard Lalo (1823-1892), akinek híres hegedűversenyéből hallunk részleteket, egy nagyon tehetséges és szorgalmas fiatal hegedűművész szólójával.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: április 6. szombat, 11:30

MŰSOR

Lalo: Spanyol szimfónia – részletek
Bizet: Carmen – zenekari részletek az operából

KÖZREMŰKÖDIK

Berec Laura – hegedű
Fenyő Gábor - műsorvezető
 

VEZÉNYEL

 Johannes Marsovszky
 
Hispánia Spanyolország latin eredetű régi neve. Európa déli részén fekszik, napsütéses, gyönyörű ország, amelynek lakói forróvérű, büszke emberek. Ilyen a zenéjük is. Egyik leghíresebb zeneszerzőjük Édouard Lalo (1823-1892), akinek híres hegedűversenyéből hallunk részleteket, egy nagyon tehetséges és szorgalmas fiatal hegedűművész szólójával. Georges Bizet (1838-1875) francia zeneszerző leghíresebb műve, a Carmen című opera cselekménye játszódik Spanyolországban. Karmesterünk, Paul Marsovszky Németországban született, a budapesti Zeneakadémián végezte el a karmester szakot.

Ajánlatunk


Alig van olyan lengyel zeneszerző, aki ne alkotott volna jelentőset az egyházi zene műfajaiban: ez az ötvenes években járó zeneszerző-fivérekre, Paweł és Marcin Łukaszewskire, valamint a modern zene két ikonjára, Pendereckire és Góreckire egyaránt igaz. Zenekarunk hangversenyén Farkas Róbert vezényletével végül egy olyan keresztény zenedarab is felcsendül, amelyet a szerzője a Biblia igeverseire, anyanyelvén nyelven komponált: a Német requiem.

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.

Ajánló


Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!