Program


PUCCINI: BOHÉMÉLET – KERESZTMETSZET L/2. - MŰSORVÁLTOZÁS!

PUCCINI: BOHÉMÉLET – KERESZTMETSZET L/2. - MŰSORVÁLTOZÁS!

MŰSORVÁLTOZÁS!!! Puccini: Bohémélet - keresztmetszet (koncerttermi előadás)

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. november 3. péntek, 19:00

MŰSOR

Puccini: Bohémélet - keresztmetszet (koncerttermi előadás)

KÖZREMŰKÖDIK

Cserna Ildikó (szoprán) – Mimi
Molnár Ágnes (szoprán) - Musette
Fekete Attila (tenor) – Rodolfo
Filip Bandžak (bariton) – Marcel
Bakonyi Marcell (basszbariton) – Colline
Szüle Tamás (basszbariton) – Benoit és Alcindoro
Káldi-Kiss András (bariton) – Schaunard

VEZÉNYEL

Kesselyák Gergely

 

Műsorváltozás!

A 2023. november 3-ra előzetesen meghirdetett, a Kodály Kórussal közösen tervezett Juraj Filas: Requiem magyarországi bemutatója gazdasági okokból ELMARAD, helyette Puccini Bohémélet keresztmetszetével készül zenekarunk.

Cserna Ildikó az Operaház Liszt-díjas magánénekese, Fekete Attila a romantikus operairodalom sok tenor főszerepét tartja repertoárján, Liszt-díjas, az Operaház kamaraénekese. Filip Bandžak Csehországban született, tanulmányait hazájában, majd Moszkvában végezte. 15 évesen nemzetközi versenyt nyert, a világ sok országában vendégszerepelt. Kesselyák Gergely a Magyar Állami Operaház karmestere, egy ideig főzeneigazgatója is volt. Magyarország és a környező országok számos zenés színházában vezényelt előadásokat.

Ajánlatunk


Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.

Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának első estéjét az István király nyitánnyal kezdi, amellyel 1812-ben az új Pesti Színházat avatták. Az I. szimfóniáról a méltatók azt emelik ki, hogy abban még erősen felismerhető Haydn hatása, valamint nosztalgikus emlékezés szülőföldjére, a Rajna vidékére. Több zenetörténész is rámutat, hogy Beethoven nagy, drámai szimfóniái után könnyedebb, vidám alaphangulatú művet írt. Így jött létre a helyenként humoros vonásokat is mutató IV. szimfónia.

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

Ajánló


A hangversenyt zenekarunk vezető karmestere, Farkas Róbert vezényli, aki műsorát csupa francia vonatkozású műből állította össze. Haydn 1784-ben Párizsból érkezett…

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…

Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!