Program
Örök ifjúság - Mendelssohn / Mahler, Christoph Eschenbach
Christoph Eschenbach a nemzetközi zenei élet kivételes egyénisége, aki zongoristából vált magasan jegyzett karmesterré. A német repertoár egyik legizgalmasabb tolmácsolója, aki a fiatal tehetségek felkarolását is feladatának tartja. Azokat keresi, akik „száz százalékig művészek”. több
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: október 27. vasárnap, 19:00
MŰSOR
Mendelssohn: d-moll versenymű hegedűre, zongorára és zenekarra
Gustav Mahler: 1. D-dúr ,,Titán" szimfónia
KÖZREMŰKÖDIK: Abouzahra Amira – hegedű, Fejérvári Zoltán – zongora
VEZÉNYEL: Christoph Eschenbach
Christoph Eschenbach a nemzetközi zenei élet kivételes egyénisége, aki zongoristából vált magasan jegyzett karmesterré. A német repertoár egyik legizgalmasabb tolmácsolója, aki a fiatal tehetségek felkarolását is feladatának tartja. Azokat keresi, akik „száz százalékig művészek”. Bizonyára ilyen volt egykor Felix Mendelssohn is, aki tizennégy évesen komponálta bravúros d-moll kettősversenyét, s később a fafúvósokkal és timpanival kibővített változatát is közreadta: az esten ez a végső verzió csendül fel. Ezúttal a magyar–egyiptomi családban született feltörekvő hegedűművész, Abouzahra Amira, valamint az egyéni játékmódjáról ismert Fejérvári Zoltán zongoraművész szólójával halljuk ezt az újrafelfedezett opuszt. A koncertet Gustav Mahler első szimfóniája zárja, amellyel az osztrák zseni 1889-ben letette a névjegyét. A nagyszabású alkotásban, amely A titán fantázianevet viseli, a német természeti romantika varázsereje a korabeli Bécs eleganciájával és a klezmer szelíd iróniájával alkot lebilincselő egészt.
Ajánlatunk
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.
Alig van olyan lengyel zeneszerző, aki ne alkotott volna jelentőset az egyházi zene műfajaiban: ez az ötvenes években járó zeneszerző-fivérekre, Paweł és Marcin Łukaszewskire, valamint a modern zene két ikonjára, Pendereckire és Góreckire egyaránt igaz. Zenekarunk hangversenyén Farkas Róbert vezényletével végül egy olyan keresztény zenedarab is felcsendül, amelyet a szerzője a Biblia igeverseire, anyanyelvén nyelven komponált: a Német requiem.
Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.
Ajánló
Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…
MAGYAR REMEKMŰVEK - Liszt / Kevin Chen / Magyar Nemzeti Férfikar / Hontvári Gábor - L/3
MÁV Szimfonikusok ZenekarLiszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
A ZENEKAR VIRTUÓZA - Ravel / Muszorgszkij – Ravel / Ránki Dezső / Maxim Rysanov - L/5
MÁV Szimfonikusok ZenekarMuszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!