Program


MESTERMŰVEK – MÁSKÉPPEN - Dohnányi / Popper / Liszt - Park Sang Hyeok, Dénes István E/5.

MESTERMŰVEK – MÁSKÉPPEN - Dohnányi / Popper / Liszt - Park Sang Hyeok, Dénes István E/5.

Vezénylő zeneszerző vagy komponáló karmester? – joggal tehetjük fel a kérdést Dénes Istvánnal kapcsolatban, aki itthon és külföldön egyaránt elismert opera-karmester, emellett termékeny zeneszerző, élénk fantáziával és figyelemre méltó humorérzékkel rendelkezik. Zenekarunk iránti tisztelete jeléül komponált parafrázist a MÁV pályaudvari szignáljára, valamint a zenekarok repertoárjának bővítése érdekében zenekarra írta át Liszt Ferenc remekművét, a Dante-szonátát.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: március 2. szombat, 19:00

MŰSOR

Dénes István: MÁV START S.O.S.
Dohnányi: Hangversenydarab gordonkára és zenekarra
Popper: Magyar rapszódia, op. 68
Liszt F. – Dénes I.: Dante (a Dante-szonáta átirata zenekarra)

KÖZREMŰKÖDIK

Park Sang Hyeok – gordonka

VEZÉNYEL

Dénes István
 
Vezénylő zeneszerző vagy komponáló karmester? – joggal tehetjük fel a kérdést Dénes Istvánnal kapcsolatban, aki itthon és külföldön egyaránt elismert opera-karmester, emellett termékeny zeneszerző, élénk fantáziával és figyelemre méltó humorérzékkel rendelkezik. Zenekarunk iránti tisztelete jeléül komponált parafrázist a MÁV pályaudvari szignáljára, valamint a zenekarok repertoárjának bővítése érdekében zenekarra írta át Liszt Ferenc remekművét, a Dante-szonátát. A hangverseny szólistája, Park Sang Hyeok 2004-ben született Dél-Koreában. Hazájában végezte közép- és felsőfokú tanulmányait, több nemzeti versenyen ért el előkelő helyezést. Jelenleg Liechtenstein Zeneakadémiáján tanul, tanára a híres orosz csellista, Ivan Monighetti. Tiszteletre méltó gesztus részéről, hogy a hangversenyen két magyar művet ad elő.

Ajánlatunk


Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az Egmont zenének a III. szimfónia is, amely az Eroica (Hősi) melléknevet kapta. A II. szimfóniát 1803-ban mutatták be, derűs, optimizmust sugárzó mű, pedig keletkezése idején Beethoven már tudott gyógyíthatatlan fülbajáról.

Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának első estéjét az István király nyitánnyal kezdi, amellyel 1812-ben az új Pesti Színházat avatták. Az I. szimfóniáról a méltatók azt emelik ki, hogy abban még erősen felismerhető Haydn hatása, valamint nosztalgikus emlékezés szülőföldjére, a Rajna vidékére. Több zenetörténész is rámutat, hogy Beethoven nagy, drámai szimfóniái után könnyedebb, vidám alaphangulatú művet írt. Így jött létre a helyenként humoros vonásokat is mutató IV. szimfónia.

A hangversenyt zenekarunk vezető karmestere, Farkas Róbert vezényli, aki műsorát csupa francia vonatkozású műből állította össze. Haydn 1784-ben Párizsból érkezett „rendelésre” komponálta hat „Párizsi szimfóniáját”. B-dúr szimfóniájának második tételében egy közismert francia népdal témáját dolgozta fel. Ravel francia szövegre komponálta dalait, a műsor második felében felcsendülő két népszerű zenekari mű pedig a francia zene talán legismertebb és leginkább közkedvelt darabja.

Ajánló


Farkas Róbert a szláv zenéből válogatta össze hangversenyének műsorát és bemutatja a romantika, valamint a 20. század jellegzetes zenéit is.…

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…

Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!