Program


MESÉK, TÁNCOK - Brahms / Wieniawski / Ravel - Abouzahra Amira, Csaba Péter E/4.

MESÉK, TÁNCOK - Brahms / Wieniawski / Ravel - Abouzahra Amira, Csaba Péter E/4.

Csaba Péter nagyon szereti Brahms magyar táncait, különösen a kevésbé ismerteket, ezek közül választott öt darabot, valamint jelenlegi hazája, Franciaország zenéjének kincseit. Maurice Ravel mese-illusztrációi a hangszerelési művészet csúcsteljesítményei, a keringőről szóló szimfonikus költeménye viszont a legendás tánc mámorító hatását érzékelteti.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: február 23. péntek, 19:00

MŰSOR

Brahms: Magyar táncok No. 17-21.
Wieniawski: fisz-moll hegedűverseny No. 1., op. 14
Ravel: Lúdanyó meséi
Ravel: La Valse

KÖZREMŰKÖDIK

Abouzahra Amira – hegedű

VEZÉNYEL

Csaba Péter
 
Csaba Péter nagyon szereti Brahms magyar táncait, különösen a kevésbé ismerteket, ezek közül választott öt darabot, valamint jelenlegi hazája, Franciaország zenéjének kincseit. Maurice Ravel mese-illusztrációi a hangszerelési művészet csúcsteljesítményei, a keringőről szóló szimfonikus költeménye viszont a legendás tánc mámorító hatását érzékelteti. A karmester, aki Erdélyben kezdte pályáját hegedűművészként és 1952-ben költözött Magyarországra, nem lett hűtlen hangszeréhez sem, emellett fiatal tehetségek szakmai fejlődését, segíti. Így került be műsorába Abouzahra Amira, aki 2005-ben született, magyar-egyiptomi családban, szülei neves zongoraművészek. 4 éves korában kezdett hegedülni, öt évesen már nyilvánosan szerepelt. 2017-ben a Magyar Televízió Virtuózok című tehetségkutató versenyén korosztálya első díját nyerte. Fellépett hazájában, Németországban, Európa több nagyvárosában, továbbá Omán-ban és természetesen több alkalommal Magyarországon is.

Ajánlatunk


Farkas Róbert a szláv zenéből válogatta össze hangversenyének műsorát és bemutatja a romantika, valamint a 20. század jellegzetes zenéit is. Karol Szymanowski (1882-1937) Ukrajnában született és ott kezdte zenei tanulmányait is, de lengyelnek vallotta magát. Sosztakovics műve az 1954-es szovjet pártkongresszus tiszteletére született, ünnepi hangulatú, tetszetős mű. Csajkovszkij utolsó szimfóniája viszont igazi romantikus remekmű, nem véletlenül kapta a „Patetikus” melléknevet.

Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az Egmont zenének a III. szimfónia is, amely az Eroica (Hősi) melléknevet kapta. A II. szimfóniát 1803-ban mutatták be, derűs, optimizmust sugárzó mű, pedig keletkezése idején Beethoven már tudott gyógyíthatatlan fülbajáról.

Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.

Ajánló


Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…

Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el…

A hangversenyt zenekarunk vezető karmestere, Farkas Róbert vezényli, aki műsorát csupa francia vonatkozású műből állította össze. Haydn 1784-ben Párizsból érkezett…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!