Program


MELODIKUS SZÓLAMOK – Enescu-Brahms-Csajkovszkij - Augustin Hadelich, Keller András L/2

MELODIKUS SZÓLAMOK – Enescu-Brahms-Csajkovszkij - Augustin Hadelich, Keller András L/2

Mindhárom műsorszám jól ismert, népszerű mű.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. december 1. csütörtök, 19:00

MELODIKUS SZÓLAMOK

George Enescu (1881-1955) I. Román rapszódiája szülőhazája népzenei hagyományait dolgozza fel, lendületesen, ragyogó hangszerelésben. Brahms Hegedűversenye  az egész zeneirodalom egyik legkedveltebb hegedűversenye. Csajkovszkij VI. szimfóniája a zeneszerző utolsó műve. Nagyon különböző karakterű három tétel után az utolsó tétel megrendítő halál-zene.

Augustin Hadelich, Grammy-díjas hegedűművész Olaszországban született német családba 1984-ben. Diplomájának megszerzése után az Egyesült Államokban folytatta tanulmányait, ott kezdődött karrierje és azóta is ott él. Keller András Kossuth-díjas hegedűművész, az általa alapított híres vonósnégyes primáriusa 2003 óta vezényel, a Concerto Budapest vezető karmestere.

MŰSOR
Enescu: I. Román rapszódia, op. 11
Brahms: D-dúr hegedűverseny, op. 77
Csajkovszkij: VI. (h-moll, “Patetikus”) szimfónia, op. 74

KÖZREMŰKÖDIK: Augustin Hadelich – hegedű

VEZÉNYEL: Keller András

 

Ajánlatunk


Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.

Vivaldi Tavasz­ című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.

Ajánló


Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!