Program


MELODIKUS SZÓLAMOK – Enescu-Brahms-Csajkovszkij - Augustin Hadelich, Keller András L/2

MELODIKUS SZÓLAMOK – Enescu-Brahms-Csajkovszkij - Augustin Hadelich, Keller András L/2

Mindhárom műsorszám jól ismert, népszerű mű.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. december 1. csütörtök, 19:00

MELODIKUS SZÓLAMOK

George Enescu (1881-1955) I. Román rapszódiája szülőhazája népzenei hagyományait dolgozza fel, lendületesen, ragyogó hangszerelésben. Brahms Hegedűversenye  az egész zeneirodalom egyik legkedveltebb hegedűversenye. Csajkovszkij VI. szimfóniája a zeneszerző utolsó műve. Nagyon különböző karakterű három tétel után az utolsó tétel megrendítő halál-zene.

Augustin Hadelich, Grammy-díjas hegedűművész Olaszországban született német családba 1984-ben. Diplomájának megszerzése után az Egyesült Államokban folytatta tanulmányait, ott kezdődött karrierje és azóta is ott él. Keller András Kossuth-díjas hegedűművész, az általa alapított híres vonósnégyes primáriusa 2003 óta vezényel, a Concerto Budapest vezető karmestere.

MŰSOR
Enescu: I. Román rapszódia, op. 11
Brahms: D-dúr hegedűverseny, op. 77
Csajkovszkij: VI. (h-moll, “Patetikus”) szimfónia, op. 74

KÖZREMŰKÖDIK: Augustin Hadelich – hegedű

VEZÉNYEL: Keller András

 

Ajánlatunk


Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

A hangversenyt zenekarunk vezető karmestere, Farkas Róbert vezényli, aki műsorát csupa francia vonatkozású műből állította össze. Haydn 1784-ben Párizsból érkezett „rendelésre” komponálta hat „Párizsi szimfóniáját”. B-dúr szimfóniájának második tételében egy közismert francia népdal témáját dolgozta fel. Ravel francia szövegre komponálta dalait, a műsor második felében felcsendülő két népszerű zenekari mű pedig a francia zene talán legismertebb és leginkább közkedvelt darabja.

Ajánló


Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…

Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának első estéjét az István király nyitánnyal kezdi, amellyel 1812-ben az új Pesti Színházat avatták. Az I. szimfóniáról…

Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!