Program


MÁV Zene-Tér-Kép/2. Fafúvós hangszerek

MÁV Zene-Tér-Kép/2. Fafúvós hangszerek

A piccolotól a kontrafagottig a teljes hangszercsaládot megszólaltatjuk. Sokszor a felnőttek is rácsodálkoznak, hogy élőben hallhatják az Esti mese muzsikáját. Bemutatjuk, hogy lehet szívószálból nádat faragni, vagy papírcsőből fuvolát készíteni.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. október 19. szombat, 10:00

MŰSOR

„Nád közé bújtam,
nádsípot fújtam…”
Fafúvós hangszerek

A piccolotól a kontrafagottig a teljes hangszercsaládot megszólaltatjuk. Sokszor a felnőttek is rácsodálkoznak, hogy élőben hallhatják az Esti mese muzsikáját. Bemutatjuk, hogy lehet szívószálból nádat faragni, vagy papírcsőből fuvolát készíteni.

A hangszereket bemutató játékos foglalkozást 2006-ban indította útjára a zenekar. A sorozat minden darabja egy-egy hangszercsaláddal ismerteti meg a gyerekeket (vonós, fafúvós, rézfúvós és ütős hangszerek). Az évad újdonsága, hogy az idei koncerteken zenészcsaládok zenélnek majd családoknak. Zenekarunk művészeinek gyermekei sok esetben követik az akár generációk óta tartó hagyományt, és a jó példát látva maguk is tanulnak hangszereken játszani. Az első évadban négy családdal ismerkedhetnek meg, ahol közösen zenél apa-anya és gyermekeik, hiszen nem esik messze az alma a fájától.

Ajánlatunk


Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.

Ajánló


Vivaldi Tavasz­ című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem…

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!