Program


MÁV Zene-Tér-Kép / Almafakoncert 3.

MÁV Zene-Tér-Kép / Almafakoncert 3.

Közreműködik

Bakó Rolland (trombita),
Dávid Krisztina (cselló),
Bakó Dorottya (zongora),
Buda Brigitta (fuvola),
Buda Amanda (hegedű)
A koncerten tavaly nyugdíjba vonult trombitás
kollégánk nemcsak lányával, hanem unokáival is
közösen muzsikál.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. február 8. szombat, 10:00

A hangszereket bemutató játékos foglalkozást 2006-ban indította útjára a zenekar. A sorozat minden darabja egy-egy hangszercsaláddal ismerteti meg a gyerekeket (vonós, fafúvós, rézfúvós és ütős hangszerek). Az évad újdonsága, hogy az idei koncerteken zenészcsaládok zenélnek majd családoknak. Zenekarunk művészeinek gyermekei sok esetben követik az akár generációk óta tartó hagyományt, és a jó példát látva maguk is tanulnak hangszereken játszani. Az első évadban négy családdal ismerkedhetnek meg, ahol közösen zenél apa-anya és gyermekeik, hiszen nem esik messze az alma a fájától.

Ajánlatunk


Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.

Ajánló


Alig van olyan lengyel zeneszerző, aki ne alkotott volna jelentőset az egyházi zene műfajaiban: ez az ötvenes években járó zeneszerző-fivérekre,…

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!