Program


MÁV Varga/3. Olasz I.

MÁV Varga/3. Olasz I.

Pjotr Iljics Csajkovszkij (1840–1893) zenei nyelve egyfajta eszperantót jelent a zenében – írta Rimszkij-Korszakov –, amely annyira egyszerű, formájában pedig annyira letisztult, hogy bárki képes megérteni és képet ad az orosz lélekről.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. április 18. szombat, 18:00

Műsor
Csajkovszkij-est
Francesca da Rimini – fantázia Dante nyomán
Jevgenyij Anyegin – Tatjána levele
IV. szimfónia

Közreműködik
Boross Csilla (szoprán),
Alba Regia Szimfonikus Zenekar

Vezényel
Donato Renzetti

Pjotr Iljics Csajkovszkij (1840–1893) zenei nyelve egyfajta eszperantót jelent a zenében – írta Rimszkij-Korszakov –, amely annyira egyszerű, formájában pedig annyira letisztult, hogy bárki képes megérteni és képet ad az orosz lélekről. A Csajkovszkij művészetének szentelt, hagyományosan megszerkesztett estet az Isteni színjáték ihlette Francesca da Rimini nyitány vezeti be. Hőse nemes hölgy, aki sógorába szeret bele. A bűnös szenvedélyt halállal bünteti a megcsalt férj: a meggyilkolt szerelmesek pokolra kerülnek. A szimfonikus fantázia után Tatjána lép a színpadra, hogy elénekelje Anyeginhez írt halhatatlan levelét: Puskin megzenésített poémája Csajkovszkij legnépszerűbb operája, amelyet szerzője lírai jelenetekként definiált. A IV. szimfónia Csajkovszkij életének legválságosabb időszakában keletkezett. Itáliában tett utazása valamelyest enyhítette, de feloldani nem tudta ezt a feszültséget. A darabban a magánélet tragikuma mellett benne van az úti élmények öröme is, az utolsó tétel fő témája pedig az „Áll egy ifjú nyírfa a réten” kezdetű ismert orosz népdal. Boross Csilla napjaink egyik, mind itthon, mind külföldön legsikeresebb szoprán énekesnője. Donato Renzetti világszerte elismert olasz karmester. Ez a koncert hazánk zenei életének egyik fontos résztvevője, az 1901-ben alapított székesfehérvári Alba Regia Szimfonikus Zenekar (vezető karmestere: Dubóczky Gergely) vendégszereplése.

Ajánlatunk


Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.

Ajánló


A XVIII. század nemcsak a túlzó pompa, hanem a felfedezések kora is volt. Erről tanúskodik a német zeneszerző, Georg Philipp…

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!