Program
MÁV Unokák/4.
Néhány évvel ezelőtt nagy sikert aratott az Unokák… hangversenyén Demeniv Mihály harmonika-játéka, megcsodálhattuk, hogyan tud levegő-fújtatós hangszeréből akár zenekari hangzást varázsolni. Akkor azzal búcsúztunk tőle, hogy hamarosan újra hívjuk és most íme, itt van.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. április 18. szombat, 11:30
Műsor
Piazzolla: Oblivion
Vivaldi: A négy évszak – Nyár – utolsó tétel
Zubitsky: Omaggio ad Astor Piazzolla
Dvořák: VIII. Szláv tánc
Prokofjev: I. Klasszikus szimfónia – Gavotte
Bizet: Carmen – Habanera
Bartók: Román népi táncok
Közreműködik
Demeniv Mihály (harmonika)
Műsorvezető: Székely Edit
Vezényel: Thomas Kornél
Néhány évvel ezelőtt nagy sikert aratott az Unokák… hangversenyén Demeniv Mihály harmonika-játéka, megcsodálhattuk, hogyan tud levegő-fújtatós hangszeréből akár zenekari hangzást varázsolni. Akkor azzal búcsúztunk tőle, hogy hamarosan újra hívjuk és most íme, itt van. Első műsorszámának zeneszerzője, Astor Piazzolla argentin. Hazájában nemzeti hangszer egy, a harmonikával rokon hangszer, a bandoneon, az így az ő erőteljes, feszes ritmusú zenéjét gyakran játsszák harmonikán. A lengyel Zubitsky a mester tanítványa volt, ezért írt ő is harmonika-darabot Piazzolla tiszteletére. A további műsorszámok mind táncok. Antonín Dvořák Szláv táncaiban cseh népi dallamokat használ fel, az orosz Szergej Prokofjev régi idők zenekari műveit idézi meg Klasszikus szimfóniájában, amelynek egyik tétele egy régi francia tánc, a Gavotte. Georges Bizet, a híres francia operaszerző legismertebb művében, a Carmen című operában egy spanyol tánc, a Habanera dallamát énekli a főszereplő, itt harmonikán fogjuk hallani. Végül a nagy magyar zeneszerző, Bartók Béla erdélyi gyűjtéséből készült Román népi táncok című művével fejezzük be a hangversenyt. A sorozat lassú tánccal kezdődik, azután fokozatosan gyorsul és a végén fergeteges gyorsasággal fejeződik be.
Ajánlatunk
Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.
Ajánló
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
A ZENEKAR VIRTUÓZA - Ravel / Muszorgszkij – Ravel / Ránki Dezső / Maxim Rysanov - L/5
MÁV Szimfonikusok ZenekarMuszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!