Program


MÁV Unokák/3. 21-22

MÁV Unokák/3. 21-22

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. december 11. szombat, 10:00

MÁV Szimfonikus Zenekar

MŰSOR
HARSONA – A meseíró pályázat hőseivel

KÖZREMŰKÖDIK
SzegEd TRombone ENsemble (Művészeti vezető: Gyivicsán György)

VEZÉNYEL:
Dénes-Worowski Marcell

MŰSORVEZETŐ:
Seidl Dénes

A szimfonikus zenekarok egyik legfontosabb hangszercsoportja a rézfúvós hangszereké. Ide tartozik a kürt, a trombita, a harsona és a tuba. Közös bennük az, hogy a hangszer anyaga fém, egy speciális réz-ötvözet, valamint az is, hogy mindegyiket tölcsérformájú fúvókával kell megszólaltatni. E közös tulajdonságok ellenére ezek a hangszerek nagyon különböznek egymástól: más a hangmagasságuk, hangszínük, hangerejük és mindegyik más-más zenei kifejezésre képes. Mai hangversenyünkön a harsonával ismerkedünk meg. A hangszer neve németül posaune, ennek nyomán nevezik gyakran így: pozán. Olasz neve trombone, ezt a nevet vették át az angol, francia nyelvekben is, ezt használják az együttes nevében is. A harsonának erős hangja van, de nem éles, úgy is tud szólni, mint az énekhang. Nagyon szívesen használják ezt a hangszert a katonazenében, a jazzben, és filmek zenéjében is.

A Szegedről érkező harsonaegyüttes repertoárja rendkívül színes és gazdag. A mai hangverseny különösen izgalmas zenei kirándulás lesz, mivel a műsor programját az általános iskolások számára meghirdetett meseíró pályázatunk eredménye, azaz a zsűri által legjobbnak ítélt írások hősei, és témái inspirálják.

Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar

Ajánlatunk


Vivaldi Tavasz­ című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.

Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

Ajánló


A madárének az idők kezdetétől ihletforrást jelent minden muzsikus számára. Ifjúsági hangversenyünkön előbb Nagy Sándor József és Sütő Illés csellókettősét…

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!