Program
MÁV Unokák/3. 21-22
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. december 11. szombat, 10:00
MÁV Szimfonikus Zenekar
MŰSOR
HARSONA – A meseíró pályázat hőseivel
KÖZREMŰKÖDIK
SzegEd TRombone ENsemble (Művészeti vezető: Gyivicsán György)
VEZÉNYEL:
Dénes-Worowski Marcell
MŰSORVEZETŐ:
Seidl Dénes
A szimfonikus zenekarok egyik legfontosabb hangszercsoportja a rézfúvós hangszereké. Ide tartozik a kürt, a trombita, a harsona és a tuba. Közös bennük az, hogy a hangszer anyaga fém, egy speciális réz-ötvözet, valamint az is, hogy mindegyiket tölcsérformájú fúvókával kell megszólaltatni. E közös tulajdonságok ellenére ezek a hangszerek nagyon különböznek egymástól: más a hangmagasságuk, hangszínük, hangerejük és mindegyik más-más zenei kifejezésre képes. Mai hangversenyünkön a harsonával ismerkedünk meg. A hangszer neve németül posaune, ennek nyomán nevezik gyakran így: pozán. Olasz neve trombone, ezt a nevet vették át az angol, francia nyelvekben is, ezt használják az együttes nevében is. A harsonának erős hangja van, de nem éles, úgy is tud szólni, mint az énekhang. Nagyon szívesen használják ezt a hangszert a katonazenében, a jazzben, és filmek zenéjében is.
A Szegedről érkező harsonaegyüttes repertoárja rendkívül színes és gazdag. A mai hangverseny különösen izgalmas zenei kirándulás lesz, mivel a műsor programját az általános iskolások számára meghirdetett meseíró pályázatunk eredménye, azaz a zsűri által legjobbnak ítélt írások hősei, és témái inspirálják.
Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar
Ajánlatunk
Vivaldi Tavasz című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.
Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
Ajánló
A madárének az idők kezdetétől ihletforrást jelent minden muzsikus számára. Ifjúsági hangversenyünkön előbb Nagy Sándor József és Sütő Illés csellókettősét…
A ZENEKAR VIRTUÓZA - Ravel / Muszorgszkij – Ravel / Ránki Dezső / Maxim Rysanov - L/5
MÁV Szimfonikusok ZenekarMuszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…
MAGYAR REMEKMŰVEK - Liszt / Kevin Chen / Magyar Nemzeti Férfikar / Hontvári Gábor - L/3
MÁV Szimfonikusok ZenekarLiszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!