Program
MÁV Unokák/1.
Két évvel ezelőtt elkezdett, éveken túlnyúló sorozatunk, amelynek keretében a Dénes-Worowski Marcell – Seidl Dénes páros olyan kiválóan bevezet bennünket a nagy orosz zeneszerző, Csajkovszkij mese-balettjeinek világába, idén véget ér, a harmadik nagy táncjátékkal, amelynek A hattyúk tava a címe.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. november 9. szombat, 11:30
Műsor
Mesék – Zenében 1.
Csajkovszkij: A hattyúk tava - részletek
Műsorvezető
Seidl Dénes
Vezényel
Dénes-Worowski Marcell
Két évvel ezelőtt elkezdett, éveken túlnyúló sorozatunk, amelynek keretében a Dénes-Worowski Marcell – Seidl Dénes páros olyan kiválóan bevezet bennünket a nagy orosz zeneszerző, Csajkovszkij mese-balettjeinek világába, idén véget ér, a harmadik nagy táncjátékkal, amelynek A hattyúk tava a címe. A történet egy régi orosz népmese feldolgozása. Egy ifjú herceg születésnapját ünnepli, majd amikor a vendégek távozása után egyedül marad, egy nagy hattyúcsapat húz el fölötte az égen. Úrrá lesz rajta a vadász-szenvedély, íjat ragad és a hatytyúk után ered. Egy tóparton talál rájuk, ahol kiderül, hogy a hattyúk valójában a gonosz varázsló által elvarázsolt lányok, akik egy férfi igaz szerelme által szabadulhatnak meg. Egyikükkel, Odette-tel nyomban megszeretik egymást. Később a hercegnél újra estélyt rendeznek, hogy a vendégek közül válasszon feleséget. Megjelenik egy fekete lovag a lányával. Ő valójában a varázsló, aki lányára Odette arcvonásait varázsolta, ezért a herceg azt hiszi, hogy ő Odette és örök hűséget fogad. A tóparton találkozik az igazi Odette-tel, rájön, hogy becsapták. Haragra gerjedve rátámad a varázslóra és nagy harcban legyőzi, a hattyúlányok pedig megszabadulnak. A zene gyönyörűen ábrázolja a szereplők érzelmeit, az eseményeket és a hattyúk tavának természeti szépségeit.
Ajánlatunk
A madárének az idők kezdetétől ihletforrást jelent minden muzsikus számára. Ifjúsági hangversenyünkön előbb Nagy Sándor József és Sütő Illés csellókettősét halljuk Vivaldi mély, megindítóan szép kettősversenyében. Ezután a neoklasszikus olasz zeneszerző, Ottorino Respighi különleges szvitje következik, amely 1928-ban született XVIII. századi zeneszerzők munkái nyomán. A hattyú, tyúk, csalogány és kakukk hangjait felvillantó briliáns munka Medveczky Szabolcs pálcája nyomán csendül fel.
Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.
Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.
Ajánló
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…
SOSZTAKOVICS EST - Sosztakovics / Schumann / Gustav Rivinius / Thomas Sanderling - SZ/2
MÁV Szimfonikus ZenekarDmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…
Vivaldi Tavasz című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!