Program


MÁV Unokák/1.  11:30

MÁV Unokák/1. 11:30

Műsor
Mesék – zenében 1.
Poulenc: Babar, a kis elefánt története

Műsorvezető: Székely Edit
Vezényel: Csaba Péter

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. november 17. szombat, 11:30

Francis Poulenc (1899–1963) a 20. századi francia zene egyik jelentős képviselője, a Hatok nevű zeneszerzői csoport tagja. Zeneszerzői ars poeticáját úgy fogalmazta meg, hogy a zene hallgatása a közönségnek mindig örömet szerezzen. 1940 nyarán meglátogatta unokahúgait és unokaöccseit nyaralásuk helyszínén. A házban lakó gyerekek unalmasnak találták a nagybácsi zongorajátékát, ezért odavitték hozzá Jean de Brunhoffe könyvét, a Babar történetét, és kérték, hogy zongorán játssza el a történetet. Poulenc teljesítette a kérést, és szabadon improvizált a mese részleteire. Ezeket később emlékezetből leírta, így született a mű, mesélőre és zongorára, az ajánlás a név szerint felsorolt 11 unokatestvérnek szól. 1962-ben Jean Françaix zeneszerző meghangszerelte a darabot a szerző hozzájárulásával és megelégedésére. Statisztikai kimutatások szerint a Babar története Poulenc legtöbbször játszott, legnépszerűbb műve lett.

Ajánlatunk


Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának első estéjét az István király nyitánnyal kezdi, amellyel 1812-ben az új Pesti Színházat avatták. Az I. szimfóniáról a méltatók azt emelik ki, hogy abban még erősen felismerhető Haydn hatása, valamint nosztalgikus emlékezés szülőföldjére, a Rajna vidékére. Több zenetörténész is rámutat, hogy Beethoven nagy, drámai szimfóniái után könnyedebb, vidám alaphangulatú művet írt. Így jött létre a helyenként humoros vonásokat is mutató IV. szimfónia.

Christoph Eschenbach a nemzetközi zenei élet kivételes egyénisége, aki zongoristából vált magasan jegyzett karmesterré. A német repertoár egyik legizgalmasabb tolmácsolója, aki a fiatal tehetségek felkarolását is feladatának tartja. Azokat keresi, akik „száz százalékig művészek”.

Ajánló


Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az…

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!