Program
MÁV Unokák/1.
Két évvel ezelőtt elkezdett, éveken túlnyúló sorozatunk, amelynek keretében a Dénes-Worowski Marcell – Seidl Dénes páros olyan kiválóan bevezet bennünket a nagy orosz zeneszerző, Csajkovszkij mese-balettjeinek világába, idén véget ér, a harmadik nagy táncjátékkal, amelynek A hattyúk tava a címe.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. november 9. szombat, 11:30
Műsor
Mesék – Zenében 1.
Csajkovszkij: A hattyúk tava - részletek
Műsorvezető
Seidl Dénes
Vezényel
Dénes-Worowski Marcell
Két évvel ezelőtt elkezdett, éveken túlnyúló sorozatunk, amelynek keretében a Dénes-Worowski Marcell – Seidl Dénes páros olyan kiválóan bevezet bennünket a nagy orosz zeneszerző, Csajkovszkij mese-balettjeinek világába, idén véget ér, a harmadik nagy táncjátékkal, amelynek A hattyúk tava a címe. A történet egy régi orosz népmese feldolgozása. Egy ifjú herceg születésnapját ünnepli, majd amikor a vendégek távozása után egyedül marad, egy nagy hattyúcsapat húz el fölötte az égen. Úrrá lesz rajta a vadász-szenvedély, íjat ragad és a hatytyúk után ered. Egy tóparton talál rájuk, ahol kiderül, hogy a hattyúk valójában a gonosz varázsló által elvarázsolt lányok, akik egy férfi igaz szerelme által szabadulhatnak meg. Egyikükkel, Odette-tel nyomban megszeretik egymást. Később a hercegnél újra estélyt rendeznek, hogy a vendégek közül válasszon feleséget. Megjelenik egy fekete lovag a lányával. Ő valójában a varázsló, aki lányára Odette arcvonásait varázsolta, ezért a herceg azt hiszi, hogy ő Odette és örök hűséget fogad. A tóparton találkozik az igazi Odette-tel, rájön, hogy becsapták. Haragra gerjedve rátámad a varázslóra és nagy harcban legyőzi, a hattyúlányok pedig megszabadulnak. A zene gyönyörűen ábrázolja a szereplők érzelmeit, az eseményeket és a hattyúk tavának természeti szépségeit.
Ajánlatunk
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.
Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.
Ajánló
MAGYAR REMEKMŰVEK - Liszt / Kevin Chen / Magyar Nemzeti Férfikar / Hontvári Gábor - L/3
MÁV Szimfonikusok ZenekarLiszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
SOSZTAKOVICS EST - Sosztakovics / Schumann / Gustav Rivinius / Thomas Sanderling - SZ/2
MÁV Szimfonikus ZenekarDmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…
Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!