Program
MÁV Szőke Tibor Mesterbérlet/5.
Kobajasi Kenicsiró 1974-ben találkozott először a MÁV Szimfonikusokkal, a barátság azóta, 46 éve töretlen, természetes hát, hogy részt vesz a zenekar ünnepi évadján. Az is természetes, hogy a nagy évforduló alkalmából Beethoven-műveket vezényel. A múlt és jövő találkozásának eszméjét pedig mi sem fejezi ki jobban, mint az a tény, hogy a hangverseny szólistája, Balogh Ádám alig múlt 20 éves.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. május 12. kedd, 19:30
Műsor
Beethoven: III. Leonóra nyitány
Beethoven: I. C-dúr zongoraverseny
Beethoven: V. (Sors) szimfónia
Közreműködik
Balogh Ádám (zongora)
Vezényel
Kobajasi Kenicsiró
Kobajasi Kenicsiró 1974-ben találkozott először a MÁV Szimfonikusokkal, a barátság azóta, 46 éve töretlen, természetes hát, hogy részt vesz a zenekar ünnepi évadján. Az is természetes, hogy a nagy évforduló alkalmából Beethoven-műveket vezényel. A múlt és jövő találkozásának eszméjét pedig mi sem fejezi ki jobban, mint az a tény, hogy a hangverseny szólistája, Balogh Ádám alig múlt 20 éves. Egy év zongorázás után már országos versenyt nyert és néhány év múlva döntős és díjnyertes volt Amerikában a Van Cliburn Junior versenyen, valamint New York-i Nemzetközi Zongoraversenyen. Beethoven a Fidelio című – egyetlen – operájához komponált négy nyitány közül a harmadik szólal meg, amely sűrítve az opera egész cselekményét elmondja. Felizgató, drámai zene. A C-dúr zongoraverseny az első sorszámot viseli, de valójában a második a Mester öt remek zongoraversenye között. A hatalmas Sors-szimfónia torokszorító első motívumáról a zeneszerző írta azt, hogy „így kopog a Sors az ajtón”. Ebben a műben találjuk – a zenetörténetben talán először – azt a jelenséget, hogy egy alapmotívum a szimfónia mindegyik tételében megszólal és ezzel egységbe foglalja az egész művet. Ez a szimfónia az Embert ünnepli, aki nem adja meg magát a Sorsnak, hanem bátran szembenéz vele, és végül diadalmaskodik.
Ajánlatunk
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.
A XVIII. század nemcsak a túlzó pompa, hanem a felfedezések kora is volt. Erről tanúskodik a német zeneszerző, Georg Philipp Telemann szvitje is, amely egyedülálló módon azért született, hogy különféle nemzetek zenéjét megmutassa a hallgatóknak. Ezen a hangversenyen az idősebb Scarlatti áriái is felcsendülnek Kristóf Réka szopránénekesnő előadásában, akinek munkásságában a régizene kiemelkedő helyet foglal el. Farkas Róbert karmester zenei körképe végül a nagy Bach zenekari szvitjével zárul.
Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.
Ajánló
A MÁV Szimfonikus Zenekar Cselló-, és Brácsaegyütteseinek Újévi koncertje
MÁV Szimfonikus Zenekar PróbateremA MÁV Szimfonikus Zenekar Cselló-, és Brácsaegyütteseinek Újévi koncertje
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…
Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!