Program

MÁV Szőke Tibor Mesterbérlet/5.
Kobajasi Kenicsiró 1974-ben találkozott először a MÁV Szimfonikusokkal, a barátság azóta, 46 éve töretlen, természetes hát, hogy részt vesz a zenekar ünnepi évadján. Az is természetes, hogy a nagy évforduló alkalmából Beethoven-műveket vezényel. A múlt és jövő találkozásának eszméjét pedig mi sem fejezi ki jobban, mint az a tény, hogy a hangverseny szólistája, Balogh Ádám alig múlt 20 éves.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. május 12. kedd, 19:30
Műsor
Beethoven: III. Leonóra nyitány
Beethoven: I. C-dúr zongoraverseny
Beethoven: V. (Sors) szimfónia
Közreműködik
Balogh Ádám (zongora)
Vezényel
Kobajasi Kenicsiró
Kobajasi Kenicsiró 1974-ben találkozott először a MÁV Szimfonikusokkal, a barátság azóta, 46 éve töretlen, természetes hát, hogy részt vesz a zenekar ünnepi évadján. Az is természetes, hogy a nagy évforduló alkalmából Beethoven-műveket vezényel. A múlt és jövő találkozásának eszméjét pedig mi sem fejezi ki jobban, mint az a tény, hogy a hangverseny szólistája, Balogh Ádám alig múlt 20 éves. Egy év zongorázás után már országos versenyt nyert és néhány év múlva döntős és díjnyertes volt Amerikában a Van Cliburn Junior versenyen, valamint New York-i Nemzetközi Zongoraversenyen. Beethoven a Fidelio című – egyetlen – operájához komponált négy nyitány közül a harmadik szólal meg, amely sűrítve az opera egész cselekményét elmondja. Felizgató, drámai zene. A C-dúr zongoraverseny az első sorszámot viseli, de valójában a második a Mester öt remek zongoraversenye között. A hatalmas Sors-szimfónia torokszorító első motívumáról a zeneszerző írta azt, hogy „így kopog a Sors az ajtón”. Ebben a műben találjuk – a zenetörténetben talán először – azt a jelenséget, hogy egy alapmotívum a szimfónia mindegyik tételében megszólal és ezzel egységbe foglalja az egész művet. Ez a szimfónia az Embert ünnepli, aki nem adja meg magát a Sorsnak, hanem bátran szembenéz vele, és végül diadalmaskodik.
Ajánlatunk
1830 körül ismerkedett meg és kötött barátságot egymással Hector Berlioz és Liszt Ferenc. Berlioz elragadtatott szavakkal méltatta Liszt zongorajátékát, Liszt pedig lebilincselve hallgatta Berlioz 1830-ban bemutatott Fantasztikus szimfóniáját.
A hangversenyen két Mozart-mű fogja közre két kortárs magyar zeneszerző művét. A kapcsolat lényege, hogy az ő műveik részben témájuknál fogva, részben zenei formájuk tekintetében szorosan kötődnek régi korok hagyományaihoz.
Beethoven örök, világszerte az ő művei csendülnek fel a legtöbb hangversenyen.
Ajánló
HISPANIA, HISPANIA – Charbier / Rodrigo / De Falla – Csaba Péter és a MÁV Szimfonikus Zenekar E/1
ZeneakadémiaCsaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ezúttal spanyol zeneművekből állította össze műsorát, olyan gondosan, hogy azt mondhatjuk, körüljárja a spanyol zenét.
MELODIKUS SZÓLAMOK – Enescu / Mendelssohn / Brahms-Schönberg - Augustin Hadelich, Keller András L/2
ZeneakadémiaMindhárom műsorszám olyan, amely azonnal belopja magát a hallgató fülébe.
A hangversenyen felcsendülő művek egy évtizeden belül születtek, szellemiségükben van is rokonság. Mindkettejük zenéje ízig-vérig romantikus.
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!