Program


MÁV Szőke Tibor Mesterbérlet/4.

MÁV Szőke Tibor Mesterbérlet/4.

Ünnepi hangverseny Magyarország és Japán 150 éves diplomáciai kapcsolatának tiszteletére.

Műsor
Kobayashi Ken-Ichiro új darabja
Liszt: Koronázási mise
Bartók: Táncszvit
Kodály: Galántai táncok

Vezényel: Kobayashi Ken-Ichiro

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. május 16. csütörtök, 19:30

2019-ben lesz 45 éve, hogy Kobayashi Ken-Ichiro megérkezett Magyarországra, és azóta megkerülhetetlen résztvevője a magyar zenei életnek. Népszerűsége töretlen, pedig azóta már felnőtt a magyar zeneszerető közönség három gene - rációja is. A Magyar Televízió első nemzetközi karme sterversenyének első díját nyerte meg, jól esik leírni azt is, hogy Medveczky Ádám lett a második helyezett. Időközben hosszú ideig volt a Magyar Állami Hangversenyzenekar főzeneigazgatója, és jóleső érzéssel írjuk le újra és újra azt is, hogy több éve a MÁV Szimfonikusok tiszteletbeli vendégkarme stere. Ezzel a címmel azt fejezzük ki, hogy a mi zenekarunkhoz különlegesen szoros és szívélyes baráti szálak fűzik. Több alkalommal elmondta nyilvánosság előtt is, hogy a MÁV Szimfonikus Zenekar volt az első zenekar, amelyet hazáján kívül vezényelt (a karme sterverseny első fordulójában) és az akkor szerzett jó benyomás megalapozta egész zenei és emberi közérzetét. Idei hangversenyünkön bemu - tatkozik zeneszerzőként is. Érdekes lesz hallani alkotását, saját zenei anya - nyelvét, miután azt már jól ismerjük, milyen rendkívüli alázattal és beleérző képességgel tolmácsolja más zeneszerzők alkotásait. Külön öröm, hogy ezen az e stén saját műve után a három legnagyobb magyar zeneszerző egy-egy alkotását hallhatjuk előadásában.

Ajánlatunk


A madárének az idők kezdetétől ihletforrást jelent minden muzsikus számára. Ifjúsági hangversenyünkön előbb Nagy Sándor József és Sütő Illés csellókettősét halljuk Vivaldi mély, megindítóan szép kettősversenyében. Ezután a neoklasszikus olasz zeneszerző, Ottorino Respighi különleges szvitje következik, amely 1928-ban született XVIII. századi zeneszerzők munkái nyomán. A hattyú, tyúk, csalogány és kakukk hangjait felvillantó briliáns munka Medveczky Szabolcs pálcája nyomán csendül fel.

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

Ajánló


Vivaldi Tavasz­ című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem…

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!