Program
MÁV Szimfonikus Zenekar & SzegEd TRombone Ensemble hangversenye
Műsor: - Szentpáli Roland: Pearls II.
- Vinicio Meza: Versenymű négy harsonára és zenekarra
- Csajkovszkij: Olasz capriccio F.
- Loewe: My Fair Lady – szvit
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. május 20. szombat, 19:00
A MÁV Szimfonikus Zenekar & SzegEd TRombone Ensemble hangverrsenye
A hangverseny első műsorszámának zeneszerzője, Szentpáli Roland kitűnő tubaművész és zeneszerzőként is jelentős. Stílusában ízléssel keverednek a klasszikus, a jazz és a popzene elemei. A cím jelentése: Gyöngyök. Vinicio Meza Costa Ricában született, négy harsonára írott versenyművében szülőföldjének, Dél-Amerikának eredeti zenéje adja az alaphangot, változatos ritmusokkal, sok ütőhangszerrel. Hollókői Huba már többször vezényelte zenekarukat, műsorát mindig, mint jelen esetben is, a változatosságra való törekvés jellemzi: az orosz Csajkovszkij valóságos kis itáliai élménybeszámolót nyújt át a hallgatóknak, Loewe viszont a musical comedy műfajának egyik mintaéldányát alkotta meg a My fair lady-vel. Az ebből készült zenekari szvit ugyancsak sokszínűségével ragadja meg a hallgatót.
Vinicio Meza művének szólistái Szegedről érkeznek, együttesüket, a SzegEd TRombone Ensemble-t főiskolai tanáruk, Gyivicsán György alapította. Hollókői Huba, a hangverseny karmestere Finnországban, a világhírű Jorma Panula növendékeként végzett karmesterképzőt. Zenekarunk több alkalommal szervezett már nemzetközi mesterkurzust Jorma Panula vezetésével, ezeknek ő az állandó koordinátora.
Közreműködik:
SzegEd TRombone Ensemble: Gyivicsán György, Czirok Zoltán, Tóth Márk, Sztranyák Dávid
Vezényel: Hollókői Huba
Ajánlatunk
Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.
Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.
Vivaldi Tavasz című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.
Ajánló
MAGYAR REMEKMŰVEK - Liszt / Kevin Chen / Magyar Nemzeti Férfikar / Hontvári Gábor - L/3
MÁV Szimfonikusok ZenekarLiszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!