Program
MÁV Lukács/6. Zeneakadémia
Kesselyák Gergely arról nevezetes, hogy különös gonddal állítja össze hangversenyeinek műsorát. Ezen az estén a derűé és a vidámságé a főszerep.
Közreműködik Várdai István (gordonka)
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. április 22. szerda, 19:00
Műsor
Rossini: Semiramis – nyitány
Gulda: Gordonkaverseny
Beethoven: IV. szimfónia
Közreműködik
Várdai István (gordonka)
Vezényel
Kesselyák Gergely
Kesselyák Gergely arról nevezetes, hogy különös gonddal állítja össze hangversenyeinek műsorát. Ezen az estén a derűé és a vidámságé a főszerep. Gioachino Rossini (1792–1868) koncerteken is gyakran játszott operanyitányai jókedvű, színpompás szimfonikus művek, fülbemászó dallamokkal és ragyogó színekkel – ez az állítás tökéletesen érvényes az 1823-ban Velencében bemutatott (mellesleg Voltaire szövegére komponált) Semiramis című opera nyitányára is. Friedrich Gulda (1930–2000) korának egyik kiemelkedő zongoraművésze volt, különc és „fenegyerek”. Mint zeneszerző, egyik legismertebb műve ma felcsendülő versenyműve csellóra és fúvós zenekarra, amelyben a zene alaphangja a jazz. A nemes és elegáns csellóhang, valamint a gyakran triviális katonazene ellentétét sikerült ebben a műben összebékítenie. A szólista, Várdai István a moszkvai Csajkovszkij-verseny világraszóló 3. díjával és a Genfi Nemzetközi Csellóverseny első díjával büszkélkedhet, a bécsi Zeneakadémia professzora. Beethoven 1806ban bemutatott IV. szimfóniája az egy évvel korábbi, drámai Eroica szimfónia ellentétpárja, csupa derű, jókedv és még a zenei humorra is találunk példát benne. Merész harmóniái hallatán azt mondhatjuk, a születő romantika hangja keveredik benne Haydn hagyományaival.
Ajánlatunk
Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.
A MÁV Szimfonikus Zenekar karácsonyi hangversenye
Ajánló
BÁLI FORGATAG - Leszkovszki / Járdányi / Orbán György / Elgar / Britten - F/1
MÁV Szimfonikus ZenekarMagyarországtól Nagy-Britanniáig vezet programunk, amelyből a humor és a könnyedség sem hiányzik. A MÁV Szimfonikus Zenekart ezúttal a veszprémi illetőségű,…
Csaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ez alkalommal a német romantika zenéjébe kalauzolja hallgatóit. Max Bruch legtöbbet játszott műve a g-moll…
A ZENEKAR VIRTUÓZA - Ravel / Muszorgszkij – Ravel / Ránki Dezső / Maxim Rysanov - L/5
MÁV Szimfonikusok ZenekarMuszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!