Program
MÁV Lukács/6. Zeneakadémia
Kesselyák Gergely arról nevezetes, hogy különös gonddal állítja össze hangversenyeinek műsorát. Ezen az estén a derűé és a vidámságé a főszerep.
Közreműködik Várdai István (gordonka)
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. április 22. szerda, 19:00
Műsor
Rossini: Semiramis – nyitány
Gulda: Gordonkaverseny
Beethoven: IV. szimfónia
Közreműködik
Várdai István (gordonka)
Vezényel
Kesselyák Gergely
Kesselyák Gergely arról nevezetes, hogy különös gonddal állítja össze hangversenyeinek műsorát. Ezen az estén a derűé és a vidámságé a főszerep. Gioachino Rossini (1792–1868) koncerteken is gyakran játszott operanyitányai jókedvű, színpompás szimfonikus művek, fülbemászó dallamokkal és ragyogó színekkel – ez az állítás tökéletesen érvényes az 1823-ban Velencében bemutatott (mellesleg Voltaire szövegére komponált) Semiramis című opera nyitányára is. Friedrich Gulda (1930–2000) korának egyik kiemelkedő zongoraművésze volt, különc és „fenegyerek”. Mint zeneszerző, egyik legismertebb műve ma felcsendülő versenyműve csellóra és fúvós zenekarra, amelyben a zene alaphangja a jazz. A nemes és elegáns csellóhang, valamint a gyakran triviális katonazene ellentétét sikerült ebben a műben összebékítenie. A szólista, Várdai István a moszkvai Csajkovszkij-verseny világraszóló 3. díjával és a Genfi Nemzetközi Csellóverseny első díjával büszkélkedhet, a bécsi Zeneakadémia professzora. Beethoven 1806ban bemutatott IV. szimfóniája az egy évvel korábbi, drámai Eroica szimfónia ellentétpárja, csupa derű, jókedv és még a zenei humorra is találunk példát benne. Merész harmóniái hallatán azt mondhatjuk, a születő romantika hangja keveredik benne Haydn hagyományaival.
Ajánlatunk
Vivaldi Tavasz című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
Ajánló
SOSZTAKOVICS EST - Sosztakovics / Schumann / Gustav Rivinius / Thomas Sanderling - SZ/2
MÁV Szimfonikus ZenekarDmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…
UTAZÁSOK ITÁLIÁBAN - Bottesini / Respighi / Strauss / Baráti Kristóf / Michelangelo Mazza - SZ/4
MÁV Szimfonikus ZenekarOlaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután…
Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!