Program


MÁV Lukács/5. Zeneakadémia_régi

MÁV Lukács/5. Zeneakadémia_régi

Műsor
Mozart: A-dúr zongoraverseny K.414
Mozart: A-dúr zongoraverseny K.488
Schubert: IX. (Nagy C-dúr) szimfónia

Közreműködik: Ránki Dezső (zongora)
Vezényel: Csaba Péter

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. május 9. csütörtök, 19:00

Mint minden magyar zenekar életében, nálunk is ünnep az a hangverseny, amelynek szólistája Ránki Dezső. Nehéz megfogalmazni, mitől más, mitől értékesebb az ő produkciója, mint sok más, ugyancsak kitűnő zongoraművészé. Idézhetnénk számtalan kritikából, a lényeg akkor is rejtély marad. Nincs más magyarázat, mint személyiségének kisugárzása, a művel és a szerzővel szembeni feltétlen alázat és a hallgatókkal szembeni tisztelet. A Zeneakadémia legendás zongorista osztályában végzett Kocsis Zoltán, Jandó Jenő, Schiff András társaságában, Kadosa Pál növendékeként. Karrierjét az 1969-es zwickau-i Nemzetközi Schumann Zongoraverseny első díja alapozta meg, egy sor világhírű karmesterrel játszott együtt, kétszeres Kossuth-díjas. Hangversenyünkön két Mozart-zongoraversenyt játszik. A műveket nyilván jól ismerjük, az ő előadásában mégis olyan lesz, mintha most hallanánk először. Szünet után Schubert „isteni hosszúságú”, nagy C-dúr szimfóniája csendül fel. A rövid életű, igazi sikert életében soha át nem élő nagy zeneszerző életében nem hallotta a művet, halála után elfeledkeztek róla, csak évtizedekkel később „fedezte fel” Mendelssohn, és mutatta be Lipcsében a Gewandhaus Zenekarral. Azóta a szimfonikus irodalom legértékesebb alkotásai között tartjuk számon.

Ajánlatunk


Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.

Ajánló


Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután…

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!