Program
MÁV Lukács/5. Zeneakadémia 21-22
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. március 3. csütörtök, 19:00
MÁV Szimfonikus Zenekar
MŰSOR
Satie: Gymnopedie 3,1 – Debussy hangszerelésében
Ravel: Tzigane
Chausson: Poème
Saint-Saëns: III., c-moll szimfónia (Orgonaszimfónia)
KÖZREMŰKÖDIK
Olivier Charlier (hegedű)
VEZÉNYEL
Csaba Péter
Az est karmestere, Csaba Péter közel 40 éve Franciaországban él. Erre az estére választott hazájának zenéjéből hoz érdekes ízelítőt. A francia romantika nagy korszakát az egyik legnépszerűbb mű, Saint-Saëns híres Orgonaszimfóniája képviseli. A koncert első felében olyan művek szólalnak meg, amelyek a romantika és a XX. századi zene határvonalán keletkeztek. Eric Satie 1895-ben vetette papírra Gymnopedies című műveit, amelyek olyan hatással voltak a kortársakra, hogy nem kisebb zeneszerző, mint Debussy készített belőlük zenekari hangszerelést. 1898-ban született Chausson Poème című hegedűszólós műve, amely még erősen romantikus hangvételű. Ravel Tzigane című, ugyancsak hegedűszólós műve jóval később, 1924-ben keletkezett, akkorra viszont már meggyökeresedett az a jellegzetesen XX. századi francia zenei nyelv, amelynek létrehozásában éppen Ravelnek volt oroszlánrésze. Az est szólistája, Oliver Charlier 1961-ben született Párizsban. Olyan tehetségesnek bizonyult, hogy 10 éves korában már a híres párizsi Conservatoire növendéke lett. Híres zeneszerzéstanára, Nadia Boulanger bemutatta őt Menuhinnak és Szeryngnek, a kor híres hegedűművészeinek, akik ösztöndíjat szereztek számára. Több nemzetközi versenyen nyert értékes díjakat, sok híres nagy zenekar szólistája volt. 20 éves kora óta a Conservatoire tanára.
Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar
Ajánlatunk
Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az Egmont zenének a III. szimfónia is, amely az Eroica (Hősi) melléknevet kapta. A II. szimfóniát 1803-ban mutatták be, derűs, optimizmust sugárzó mű, pedig keletkezése idején Beethoven már tudott gyógyíthatatlan fülbajáról.
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
Ajánló
Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának első estéjét az István király nyitánnyal kezdi, amellyel 1812-ben az új Pesti Színházat avatták. Az I. szimfóniáról…
Christoph Eschenbach a nemzetközi zenei élet kivételes egyénisége, aki zongoristából vált magasan jegyzett karmesterré. A német repertoár egyik legizgalmasabb tolmácsolója,…
A ZENEKAR VIRTUÓZA - Ravel / Muszorgszkij – Ravel / Ránki Dezső / Maxim Rysanov - L/5
MÁV Szimfonikusok ZenekarMuszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!