Program
MÁV Lukács/5. Zeneakadémia
Hangversenyünk vendége Roberto González-Monjas a fiatal spanyol hegedűművész és karmester. Műsorán Beethoven II. szimfóniája szerepel, amely 1803-ban keletkezett és amelyben a szerző már a zeneszerzés teljes fegyverzetével lép elő.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. március 26. csütörtök, 19:00
Műsor
Mozart: Serenata Notturna K.239
Mozart: D-dúr hegedűverseny No.7., K.271a
Beethoven: II. szimfónia
Hegedűn közreműködik és vezényel
Roberto González-Monjas
Hangversenyünk vendége fiatal spanyol hegedűművész és karmester. Salzburgban és Londonban tanult. A svájci Winterthur város zenekarának koncertmestere, tanít a Londoni Guildhall Zeneakadémián, számos világhírű zenekarban játszott vendég-koncertmesterként. Műsorán Beethoven II. szimfóniája szerepel, amely 1803-ban keletkezett és amelyben a szerző már a zeneszerzés teljes fegyverzetével lép elő. A mű felhőtlen örömet sugároz, ami azért érdemel szót, mert az előző évben írta Beethoven a mélységesen tragikus Heiligenstadti végrendeletet, amelyben tudomásul véve gyógyíthatatlan fülbaját, elbúcsúzik a világtól és az élettől. Mozart életében látjuk több esetben, hogy amikor a legnagyobb bajban volt, akkor írta legderűsebb műveit. Talán ezért is választott vendégünk a Beethoven-szimfónia mellé két Mozart-művet. Az „Éjjeli szerenád” Mozart egyik legkülönösebb szerenádja, a barokk-kori concerto grosso mintájára kis vonós szólista-együttes folytat párbeszédet a többi vonóssal, akikhez egy üstdob-pár csatlakozik. Felfedezés Mozart hetedik, ismeretlen hegedűversenye. Vannak utalások arra, hogy 1777-ben, Salzburgban komponálta ezt a művet, de vannak olyan körülmények is, amelyek kétségeket támasztanak. A mű mindenesetre szép, igazi Mozart-zene – a sokat játszott, népszerű hegedűversenyek után öröm lesz megismerni.
Ajánlatunk
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.
Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.
Ajánló
UTAZÁSOK ITÁLIÁBAN - Bottesini / Respighi / Strauss / Baráti Kristóf / Michelangelo Mazza - SZ/4
MÁV Szimfonikus ZenekarOlaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután…
Vivaldi Tavasz című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem…
A ZENEKAR VIRTUÓZA - Ravel / Muszorgszkij – Ravel / Ránki Dezső / Maxim Rysanov - L/5
MÁV Szimfonikusok ZenekarMuszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!