Program


MÁV Lukács/4. Zeneakadémia

MÁV Lukács/4. Zeneakadémia

Gál Tamás 1988-tól 2008-ig, húsz éven keresztül volt zenekarunk vezető karmestere. Izgalmas időszak volt, elsősorban a történelmi körülmények miatt. Ő maga nemrég végzett fiatal karmesterként kezdte, időközben pedig a Zeneakadémia karmesterképző szakának tanára lett.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. december 3. csütörtök, 19:00

Madarász Iván: Locomotiv – a zenekar jubileumára írt mű, ősbemutató
Schumann: II. szimfónia
Brahms: III. szimfónia

Közreműködik: Belmondo Együttes

Vezényel: Gál Tamás

Gál Tamás 1988-tól 2008-ig, húsz éven keresztül volt zenekarunk vezető karmestere. Izgalmas időszak volt, elsősorban a történelmi körülmények miatt. Ő maga nemrég végzett fiatal karmesterként kezdte, időközben pedig a Zeneakadémia karmesterképző szakának tanára lett. A húsz év alatt száznál is több hangversenyt vezényelt, szinte az egész szimfonikus irodalmat, benne jó néhány új mű ősbemutatóját is. Ezen a hangversenyen is szerepel egy új mű, Madarász Iván alkotása, amelyet a zenekar fennállásának 75. évfordulója alkalmából komponált. Gál Tamás többször nyilatkozott úgy, hogy minden kor zenéjét szívesen vezényli, de igazi világa a romantika. Ezen a hangversenyen két nagy romantikus szimfónia csendül fel pálcája nyomán. Robert Schumann súlyos idegbetegségben szenvedett és ezt maga is tudta. A II. szimfónia komponálásáról ő maga azt írta, hogy az segített leküzdeni állapotát. Péteri Judit zenetörténész szerint „ebben a pszichológiai drámában, a három tételen keresztül tartó küzdelem, majd az utolsóban kivívott győzelem, a sötétségből a fény felé törekvés koncepciójában nem nehéz észrevenni Beethoven, s főleg az V. szimfónia hatását”. Brahms nem volt beteg, de négy szimfóniája közül a harmadik kifejezésben a legdrámaibb, a legmélyebb érzelmeket kifejező, zenei eszköztárát tekintve pedig a legnehezebb szimfóniája.

Ajánlatunk


Három olasz zeneszerző művei hangzanak el a koncerten. Respighi Rómáról szóló szimfonikus költeményei méltán népszerű, hatásos koncertdarabok, ezen a hangversenyen egy kevésbé ismert művét is felfedezhetjük. Paganini, „az ördög hegedűse” kompozíciói nehéz, de hálás feladatot jelentenek előadóik számára.

Takács-Nagy Gábor hegedűművészként és a nevét viselő világsikerű vonósnégyes alapítójaként lett híres, jelenleg Svájcban kamarazene professzor és sokat vezényel. Karmesteri ars poeticájának lényege, hogy a klasszikus műveket olyan módon szólaltassa meg, ahogyan feltehetőleg a zeneszerző korában tették, e szándék jegyében nemrégiben lemezre vette Beethoven összes szimfóniáját. Hangversenyén két Beethoven-mű előadásával adózik a halhatatlan mester emlékének.

Ajánló


Hispánia Spanyolország latin eredetű régi neve. Európa déli részén fekszik, napsütéses, gyönyörű ország, amelynek lakói forróvérű, büszke emberek. Ilyen a…

Korunk világszerte elismert és nagyra becsült hangszeres művészei között előkelő helyet foglal el Perényi Miklós, akinek nemrég ünnepeltük 75. születésnapját.…

A 0-3 éves korú kisgyerekeknek ajánlott interaktív programon zenekarunk művészei számukra kedves, örömteli művekkel készülnek. A sorozat megálmodója és műsorvezetője…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!