Program


MÁV Lukács/4. ZA 2016.

MÁV Lukács/4. ZA 2016.

Lukács Miklós-bérlet 4.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. február 3. péntek, 19:00

Műsor:

Mendelssohn est
Ruy Blas – nyitány
e-moll hegedűverseny, op. 64
III. (a-moll) „Skót” szimfónia, op. 56

Közreműködik: Kirill Troussov (hegedű)
Vezényel: Takács-Nagy Gábor

Felix Mendelssohn-Bartholdy, a romantika nagy német zeneszerzője 170 évvel ezelőtt, 1847-ben hunyt el. A zeneszerző és életműve előtt hajt fejet Takács-Nagy Gábor azzal, hogy egy egész hangversenyt állít össze a műveiből. Mendelssohn zenéjét áthatja a romantika, de közben megőrzi a nagy klasszikus elődöktől tanult hagyományokat. Hangversenyünk első száma a Victor Hugo tragédiájához írt nyitány, mely a drámai konfliktus magját: a spanyol királyi udvar szigorú etikettjét, és az emberi szívekben tomboló szenvedély ellentétét érzékelteti. A Hegedűverseny a zeneszerző egyik legnépszerűbb műve, amelyben egyesíti zenei eszköztárának két legfontosabb elemét: a lírai éneklést és a tündérek világának ábrázolását, úgy, hogy a szólista közben a hegedűjáték minden szépségét megmutatja. A Skót szimfónia afféle zenés útikönyv. A zeneszerző személyes úti élményeit eleveníti fel, remekül érzékeltetve nemcsak az ábrázolt táj hangulatát, hanem a történelmi múltat is, amely körülveszi azt. Vendégművészünk 1982-ben született Szentpétervárott, tanulmányait Németországban végezte. Több értékes versenytrófeát tudhat már a magáénak, egyebek a Varsói Wieniawski Verseny első díját. A világon mindenütt szívesen látott, a legnagyobb zenekarokkal és híres karmesterekkel koncertező művészt köszönhetünk a Zeneakadémia színpadán.

Ajánlatunk


Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.

Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.

Ajánló


Vivaldi Tavasz­ című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem…

Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el…

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!