Program


MÁV Lukács/3. Zeneakadémia.

MÁV Lukács/3. Zeneakadémia.

Medveczky Ádám, Kossuth-díjas kiváló karmesterünk, akinek karrierje 1974ben kezdődött, amikor Kobajasi mögött második díjat nyert a Magyar Televízió karmesterversenyén, ezen a hangversenyen négy magyar zeneszerző egy-egy művét mutatja be, amelyek – egy kivétellel – 1945 után keletkeztek.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. január 9. csütörtök, 19:00

Műsor

Balassa Sándor: Magyar táncok
Viski János: Hegedűverseny
Dohnányi Ernő: Szimfonikus percek
Ránki György: Pomádé király új ruhája 1. szvit

Közreműködik
Ábrahám Márta (hegedű)

Vezényel
Medveczky Ádám

Medveczky Ádám, Kossuth-díjas kiváló karmesterünk, akinek karrierje 1974ben kezdődött, amikor Kobajasi mögött második díjat nyert a Magyar Televízió karmesterversenyén, ezen a hangversenyen négy magyar zeneszerző egy-egy művét mutatja be, amelyek – egy kivétellel – 1945 után keletkeztek. Balassa Sándor Erkel-, Bartók-Pásztory- és Kossuth-díjas zeneszerző 1935-ben született. Négy operát, kantátákat, sok zenekari művet komponált, pályájának korai szakaszából való Magyar táncok című műve. Viski János (1906–1961) Kodály Zoltán tanítványa volt, Kodály maga ajánlotta őt utódjának a Zeneakadémia zeneszerzés-tanszakára. Hegedűversenyét 1947-ben Zathureczky Ede mutatta be. Hangversenyünk szólistája, Ábrahám Márta, a Zeneakadémia professzora, tanárai voltak többek között Kovács Dénes és Ruggiero Ricci. Doktori disszertációját az 1945 után született magyar hegedűversenyekről írta, többek között Viski János művéről. Dohnányi Ernő (1877–1960) Szimfonikus percek című műve balettzenének készült, a Budapesti Filharmóniai Társaság alapításának 80. évfordulója alkalmából rendezett hangversenyen mutatták be 1933-ban. Ránki György (1907–1992) Pomádé király új ruhája című meseoperáját, Károlyi Amy szövegére, 1951-ben mutatták be az Operaházban, nagy sikerrel. Az opera részleteiből készült két zenekari szvit mindmáig kedvelt hangversenydarab.

Ajánlatunk


A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.

Ajánló


Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

A XVIII. század nemcsak a túlzó pompa, hanem a felfedezések kora is volt. Erről tanúskodik a német zeneszerző, Georg Philipp…

Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!