Program


MÁV Lukács/2. Zeneakadémia 21-22

MÁV Lukács/2. Zeneakadémia 21-22

A MÁV Szimfonikus Zenekar hangversenye felér egy világutazással. A zongoraszólista nevét még nem is tudhatjuk, hiszen őt egy nagy nemzetközi versenyen nyújtott kimagasló teljesítménye alapján hívja majd meg az együttes.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 14. csütörtök, 19:00

MÁV Szimfonikus Zenekar

Műsor:
R. Strauss: Till Eulenspiegel vidám csínyei, op. 28
Alexey Shor: Travel Notebook
R. Strauss: Imígyen szóla Zarathustra

Közreműködik a 2021-es Classic Piano International Competition (Málta) nyertese
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Conrad van Alphen

Conrad van Alphen karmester a Dél-Afrikai Köztársaságban született, tanulmányait Hollandiában végezte. Alexey Shor zeneszerző Kijevben született, onnan Izraelbe, majd az Egyesült Államokba költözött; szoros kapcsolatban áll a Máltai Filharmonikus Zenekarral és Örményország zenekaraival is. Zenéje tonális, a romantika harmónia- és hangszínvilágát hozza vissza. Külön figyelemre méltó a szólózongora, amelynek virtuóz szólama Griegre és Rahmanyinovra emlékeztet. Travel Notebook (Útinapló) című zongoraversenye hat különböző városban szerzett emlékeit, benyomásait, érzéseit mondja el a zene nyelvén, sokszínűen, változatosan. Richard Strauss Till Eulenspiegelről szóló „kópé-története” Németalföldön játszódik, a Zarathustra Nietzschét, a nagy német filozófust idézi, maga a próféta és vallásalapító viszont az ókori Perzsiában, a mai Irán keleti részén élt.

Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar

Ajánlatunk


Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Ottorino Respighi hegedűversenye következik, amelyet a korai keresztények és a gregorián zenei világ inspirált. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra.

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Ajánló


Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Vivaldi Tavasz­ című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem…

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!