Program


MÁV Lukács/2. Zeneakadémia 21-22

MÁV Lukács/2. Zeneakadémia 21-22

A MÁV Szimfonikus Zenekar hangversenye felér egy világutazással. A zongoraszólista nevét még nem is tudhatjuk, hiszen őt egy nagy nemzetközi versenyen nyújtott kimagasló teljesítménye alapján hívja majd meg az együttes.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 14. csütörtök, 19:00

MÁV Szimfonikus Zenekar

Műsor:
R. Strauss: Till Eulenspiegel vidám csínyei, op. 28
Alexey Shor: Travel Notebook
R. Strauss: Imígyen szóla Zarathustra

Közreműködik a 2021-es Classic Piano International Competition (Málta) nyertese
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Conrad van Alphen

Conrad van Alphen karmester a Dél-Afrikai Köztársaságban született, tanulmányait Hollandiában végezte. Alexey Shor zeneszerző Kijevben született, onnan Izraelbe, majd az Egyesült Államokba költözött; szoros kapcsolatban áll a Máltai Filharmonikus Zenekarral és Örményország zenekaraival is. Zenéje tonális, a romantika harmónia- és hangszínvilágát hozza vissza. Külön figyelemre méltó a szólózongora, amelynek virtuóz szólama Griegre és Rahmanyinovra emlékeztet. Travel Notebook (Útinapló) című zongoraversenye hat különböző városban szerzett emlékeit, benyomásait, érzéseit mondja el a zene nyelvén, sokszínűen, változatosan. Richard Strauss Till Eulenspiegelről szóló „kópé-története” Németalföldön játszódik, a Zarathustra Nietzschét, a nagy német filozófust idézi, maga a próféta és vallásalapító viszont az ókori Perzsiában, a mai Irán keleti részén élt.

Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar

Ajánlatunk


Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.

A fagott, amelynek hangterjedelme jóval túlnyúlik három oktávon, és a legváltozatosabb színekre képes, mély fekvése ellenére már a barokk korban is kedvelt concertáló hangszer volt. Händelt is megihlette, Mozart pedig 1774-ben, tizennyolc évesen írta meg azt a fagottversenyt, amely azóta is a repertoár pótolhatatlan darabja. A cseh romantikus mester, Bedřich Smetana operájából készült szvit, valamint Wagner meglepetésnek szánt karácsonyi ajándéka, a feleségének és gyermekének írt Siegfried-idill is elhangzik a koncerten.

Ajánló


A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Szőke Tibor bérletsorozatunk első estjén újra köszönthetjük a Szovjetunióban született, de évtizedek óta Bécsben élő világhírű zongoraművészt, Elisabeth Leonskaját, aki…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!