Program


MÁV Lukács/1. Zeneakadémia.

MÁV Lukács/1. Zeneakadémia.

Jiyeong Mun, a zongoraverseny szólistája 1995-ben született Koreában. Munkaképtelen szülők gyermekeként nagy nehézségek árán tanult, olyan sikeresen, hogy a Genfi, majd az olaszországi Busoni Nemzetközi Verseny megnyerése óta komoly nemzetközi koncertkarriert futott be.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. október 25. péntek, 19:00

Műsor

Chopin: II. f-moll zongoraverseny
Csajkovszkij: IV. szimfónia

Közreműködik
Jiyeong Mun (zongora)

Vezényel
Daniel Boico

A romantika két nagy zeneszerzőjének egy-egy műve csendül fel a hangversenyen. Chopin a zongorajáték nagy megújítója volt, érzelmek és egészen személyes mondanivaló közlésére is alkalmassá tette a zongorát. Ezért nevezik őt a zongora poétájának. Amikor még 30 éves korán innen, szülőhazájából, Lengyelországból Párizsba költözött, bemutatkozásul két zongoraversenyét vitte magával, közülük a második hangzik el hangversenyünkön. Az ő versenyműveiben a zenekar szerepe meglehetősen alárendelt, igazából arra való, hogy kiemelje a briliáns zongorajáték szépségét. Csajkovszkij hat szimfóniája közül a második három állta ki igazán az idő próbáját, ezek szerepelnek legtöbbször zenekari hangversenyek műsorán. A negyedik szimfóniát a fiatalos lendület, a végletesen nagy szenvedélyek jellemzik és zenéje ebben a műben a „legoroszabb”, amennyiben zárótételében a Nyírfácska című híres orosz népdalt dolgozza fel. Jiyeong Mun, a zongoraverseny szólistája 1995-ben született Koreában. Munkaképtelen szülők gyermekeként nagy nehézségek árán tanult, olyan sikeresen, hogy a Genfi, majd az olaszországi Busoni Nemzetközi Verseny megnyerése óta komoly nemzetközi koncertkarriert futott be. A karmester, Daniel Boico Szentpétervárott tanult vezényelni, anyanyelvi szinten „beszéli” a nagy orosz zeneszerzők nyelvét.

Ajánlatunk


Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Ottorino Respighi hegedűversenye következik, amelyet a korai keresztények és a gregorián zenei világ inspirált. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra.

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Ajánló


A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Vivaldi Tavasz­ című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem…

Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!