Program
MÁV Lukács/1. Zeneakadémia 21-22
A MÁV Szimfonikus Zenekar 2021–2022. évi Lukács Miklós-bérletsorozatának nyitóhangversenyét két kiváló fiatal művész fellépése avatja ünneppé.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 28. kedd, 19:00
MÁV Szimfonikus Zenekar
Műsor:
Liszt: Prométheusz – szimfonikus költemény
Schumann: a-moll zongoraverseny, op. 54
Brahms: 4. (e-moll) szimfónia, op. 98
Farkas Gábor (zongora)
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Farkas Róbert
Farkas Gábor zongoraművész és Farkas Róbert karmester egy év különbséggel ugyanabban a városban, Ózdon születtek, de nem rokonok. Gábor a budapesti Zeneakadémia elvégzése után több hazai és nemzetközi versenyen ért el dobogós helyezést, világszerte koncertezik, a Zeneakadémia tanszékvezető tanára és a Tokyo College of Music professzora. Róbert először kórusvezetést tanult a Zeneakadémián, karmesteri tanulmányait Berlinben fejezte be és azóta ott él, több rangos német operaházban vezényel és számos koncertfelkérésnek is eleget tesz itthon is. Műsoruk a romantika korának három nagy szerzőjét idézi meg, Schumann, Brahms és Liszt egy-egy művét megszólaltatva.
Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar
Ajánlatunk
Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Ottorino Respighi hegedűversenye következik, amelyet a korai keresztények és a gregorián zenei világ inspirált. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra.
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.
Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket. Takács-Nagy Gábor Beethoven-sorozatának negyedik estjén a „prométheuszi” korszakában járó komponista műveit halljuk.
Ajánló
SOSZTAKOVICS EST - Sosztakovics / Schumann / Gustav Rivinius / Thomas Sanderling - SZ/2
MÁV Szimfonikus ZenekarDmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…
MAGYAR REMEKMŰVEK - Liszt / Kevin Chen / Magyar Nemzeti Férfikar / Hontvári Gábor - L/3
MÁV Szimfonikusok ZenekarLiszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!