Program


MÁV Lukács/1. Zeneakadémia 21-22

MÁV Lukács/1. Zeneakadémia 21-22

A MÁV Szimfonikus Zenekar 2021–2022. évi Lukács Miklós-bérletsorozatának nyitóhangversenyét két kiváló fiatal művész fellépése avatja ünneppé.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 28. kedd, 19:00

MÁV Szimfonikus Zenekar

Műsor:
Liszt: Prométheusz – szimfonikus költemény
Schumann: a-moll zongoraverseny, op. 54
Brahms: 4. (e-moll) szimfónia, op. 98

Farkas Gábor (zongora)
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Farkas Róbert

Farkas Gábor zongoraművész és Farkas Róbert karmester egy év különbséggel ugyanabban a városban, Ózdon születtek, de nem rokonok. Gábor a budapesti Zeneakadémia elvégzése után több hazai és nemzetközi versenyen ért el dobogós helyezést, világszerte koncertezik, a Zeneakadémia tanszékvezető tanára és a Tokyo College of Music professzora. Róbert először kórusvezetést tanult a Zeneakadémián, karmesteri tanulmányait Berlinben fejezte be és azóta ott él, több rangos német operaházban vezényel és számos koncertfelkérésnek is eleget tesz itthon is. Műsoruk a romantika korának három nagy szerzőjét idézi meg, Schumann, Brahms és Liszt egy-egy művét megszólaltatva.

Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar

Ajánlatunk


Farkas Róbert a szláv zenéből válogatta össze hangversenyének műsorát és bemutatja a romantika, valamint a 20. század jellegzetes zenéit is. Karol Szymanowski (1882-1937) Ukrajnában született és ott kezdte zenei tanulmányait is, de lengyelnek vallotta magát. Sosztakovics műve az 1954-es szovjet pártkongresszus tiszteletére született, ünnepi hangulatú, tetszetős mű. Csajkovszkij utolsó szimfóniája viszont igazi romantikus remekmű, nem véletlenül kapta a „Patetikus” melléknevet.

Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el a remekműveknek kijáró öröklétet. A főszerepekben ezúttal olyan hazai kiválóságokat hallunk, mint Boros Csilla, Fekete Attila és Molnár Levente. A zenekart az opera műfajának nem hivatalos nagykövete, a Liszt Ferenc-díjas Kesselyák Gergely vezényli.

Alig van olyan lengyel zeneszerző, aki ne alkotott volna jelentőset az egyházi zene műfajaiban: ez az ötvenes években járó zeneszerző-fivérekre, Paweł és Marcin Łukaszewskire, valamint a modern zene két ikonjára, Pendereckire és Góreckire egyaránt igaz. Zenekarunk hangversenyén Farkas Róbert vezényletével végül egy olyan keresztény zenedarab is felcsendül, amelyet a szerzője a Biblia igeverseire, anyanyelvén nyelven komponált: a Német requiem.

Ajánló


Beethoven életrajzírói a mester egyik legjellemzőbb tulajdonságaként emlegetik szabadságszeretetét. Ez az alapja az 1809-ben komponált Egmont nyitánynak. Szellemi rokona az…

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!