Program


MÁV Lukács/1. Zeneakadémia 21-22

MÁV Lukács/1. Zeneakadémia 21-22

A MÁV Szimfonikus Zenekar 2021–2022. évi Lukács Miklós-bérletsorozatának nyitóhangversenyét két kiváló fiatal művész fellépése avatja ünneppé.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 28. kedd, 19:00

MÁV Szimfonikus Zenekar

Műsor:
Liszt: Prométheusz – szimfonikus költemény
Schumann: a-moll zongoraverseny, op. 54
Brahms: 4. (e-moll) szimfónia, op. 98

Farkas Gábor (zongora)
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel: Farkas Róbert

Farkas Gábor zongoraművész és Farkas Róbert karmester egy év különbséggel ugyanabban a városban, Ózdon születtek, de nem rokonok. Gábor a budapesti Zeneakadémia elvégzése után több hazai és nemzetközi versenyen ért el dobogós helyezést, világszerte koncertezik, a Zeneakadémia tanszékvezető tanára és a Tokyo College of Music professzora. Róbert először kórusvezetést tanult a Zeneakadémián, karmesteri tanulmányait Berlinben fejezte be és azóta ott él, több rangos német operaházban vezényel és számos koncertfelkérésnek is eleget tesz itthon is. Műsoruk a romantika korának három nagy szerzőjét idézi meg, Schumann, Brahms és Liszt egy-egy művét megszólaltatva.

Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar

Ajánlatunk


Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.

Csaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ez alkalommal a német romantika zenéjébe kalauzolja hallgatóit. Max Bruch legtöbbet játszott műve a g-moll hegedűverseny, amelyet Joachim József mutatott be. Anton Bruckner utolsó szimfóniái mind a zenekar nagysága, mind hosszúságuk révén a romantika „túlérett” korszakához tartoznak. A hangverseny különlegessége még, hogy a hegedűverseny szólistája, Csaba Anna a karmester leánya, aki a Genfi, majd Kölni Zeneművészeti Főiskolán végezte tanulmányait.

Ajánló


Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…

A klarinét egyike a zenekar legvirtuózabb hangszereinek: a mély tartományban búg, a magasban visít, gyors futamokra és széles dinamikára képes.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!