Program
MÁV Jorma Panula karmesterkurzus gálakoncert
Uuno Klami, Ludwig van Beethoven és Felix Mendelssohn művek a MÁV Szimfonikus Zenekar tolmácsolásában
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. augusztus 26. hétfő, 19:00
Jorma Panula 1930-ban született Finnországban. 1963 és 1965 között a Turkui Filharmonikus Zenekar karmestere és művészeti vezetője volt, majd 1965-től 1972-ig a Helsinki Filharmonikusoknál, 1970-től 1973-ig pedig a dániai Aarhus Szimfonikus Zenekarnál töltötte be ugyanezt a tisztséget. Rendszeresen vezényelt a Finn Nemzeti Operában is.
Maestro Panula a helsinki-i Sibelius Akadémia professzoraként 1973 és 1994 között megalapozta az intézmény karmesterosztályának nemzetközi hírnevét. Működése alatt olyan karmesterek kerültek ki az osztályából, mint Esa-Pekka Salonen, Mikko Franck, Sakari Oramo, Jukka-Pekka Saraste, vagy Osmo Vänskä. Professzorként tanított a Stockholmi és a Koppenhágai Királyi Zeneakadémián is. Rendszeresen tart mesterkurzusokat világszerte, többek között Londonban, Párizsban, Amszterdamban, Moszkvában, az Egyesült Államokban és Japánban - és most Magyarországon.
Jorma Panula a Sibelius Akadémia egyházzene és karmester szakán tanult. Tanárai Leo Funtek, Dean Dixon, Albert Wolff és Franco Ferrara voltak. A vezénylés mellett zenét is szerez. Operái, mint például a Jaako Ilkka egy új műfajt, az ún. "performance opera" műfaját hozták létre. További művei között szerepelnek többek között musicalek, egyházzenei művek, egy hegedűverseny, kórusművek.
Műsor:
Uuno Klami: Nummisuutarit Overture ("A puszta vargáék" Nyitány)
Ludwig van Beethoven: Első Szimfónia
***
Felix Mendelssohn: Olasz Szimfónia
Közreműködik a MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényelnek a Jorma Panula Nemzetközi Karmesterkurzus résztvevői.
Szervező: MÁV Szimfonikusok
Ajánlatunk
Alig találunk ikonikusabb alkotást az operairodalomban a Toscánál, amely Victorien Sardou francia drámaíró színdarabjának feldolgozásaként, Puccini zsenialitásának köszönhetően nyerte el a remekműveknek kijáró öröklétet. A főszerepekben ezúttal olyan hazai kiválóságokat hallunk, mint Boros Csilla, Fekete Attila és Molnár Levente. A zenekart az opera műfajának nem hivatalos nagykövete, a Liszt Ferenc-díjas Kesselyák Gergely vezényli.
A XVIII. század nemcsak a túlzó pompa, hanem a felfedezések kora is volt. Erről tanúskodik a német zeneszerző, Georg Philipp Telemann szvitje is, amely egyedülálló módon azért született, hogy különféle nemzetek zenéjét megmutassa a hallgatóknak. Ezen a hangversenyen az idősebb Scarlatti áriái is felcsendülnek Kristóf Réka szopránénekesnő előadásában, akinek munkásságában a régizene kiemelkedő helyet foglal el. Farkas Róbert karmester zenei körképe végül a nagy Bach zenekari szvitjével zárul.
Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.
Ajánló
A madárének az idők kezdetétől ihletforrást jelent minden muzsikus számára. Ifjúsági hangversenyünkön előbb Nagy Sándor József és Sütő Illés csellókettősét…
Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…
Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!