Program
MÁV Festetics/3. 21-22
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. június 10. péntek, 18:00
MÁV Szimfonikus Zenekar
MŰSOR
Arenszkij: Változatok egy Csajkovszkij témára
Mozart: G-dúr hegedűverseny K. 216
Csajkovszkij: Évszakok (részletek)
Mozart: Concertone két hegedűre K.190
KÖZREMŰKÖDIK
Alexandre Dimcevski (hegedű)
Hegedűn közreműködik és vezényel:
Mihail Vaiman
Hangversenyünk a Festetics koncertek nagyszerű hagyományát folytatja: meghívunk egy hírneves művészt, aki a próbák során megosztja a zenekar tagjaival előadóművészi és tanári tapasztalatait, a próbafolyamat végén pedig a közönség is megismerheti játékát. Ez a híres vendég ez alkalommal Mihail Vaiman, a világhírű ukrán hegedűművész. 1953-ban született Ogyesszában, tanárai között találjuk David Ojsztrah és Szemjon Sznyitkovszkij nevét. Tanulmányainak befejezése után koncertjeivel beutazta az egész világot és közben tanított is. 1999 óta a Kölni Zene- és Táncművészeti Főiskola professzora, mellette tanított Angliában, az USA-ban, Kínában, Japánban. Hangversenyén két orosz mű hangzik el: Csajkovszkij Az évszakok című, ritkán hallható kamarazenekari művének részletei, valamint Csajkovszkij egyik tanítványa, Anton Arenszkij (1861-1906) Változatok egy Csajkovszkij témára című darabja. A hangverseny műsorán e művek mellett két Mozart versenymű szerepel: a híres G-dúr hegedűverseny és a fiatalabb korban készült, kéthegedűs „nagy versenymű” (ezt jelenti a cím: Concertone). Mihail Vaiman partnere, Alexandre Dimcevski, volt tanítványa, aki 2016 óta a Magyar Állami Operaház zenekarának egyik koncertmestere.
Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar
Ajánlatunk
Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.
Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű A-dúr zongoraversenye is, amely ezúttal a Kanadából érkező Kevin Chen szólójával csendül fel.
Alig van olyan lengyel zeneszerző, aki ne alkotott volna jelentőset az egyházi zene műfajaiban: ez az ötvenes években járó zeneszerző-fivérekre, Paweł és Marcin Łukaszewskire, valamint a modern zene két ikonjára, Pendereckire és Góreckire egyaránt igaz. Zenekarunk hangversenyén Farkas Róbert vezényletével végül egy olyan keresztény zenedarab is felcsendül, amelyet a szerzője a Biblia igeverseire, anyanyelvén nyelven komponált: a Német requiem.
Ajánló
Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed,…
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
SOSZTAKOVICS EST - Sosztakovics / Schumann / Gustav Rivinius / Thomas Sanderling - SZ/2
MÁV Szimfonikus ZenekarDmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!