Program

MÁV Festetics/3.
Takács-Nagy Gábor volt első Festeticsbérletünk művészeti vezetője, az ő irányításával kezdődött el az a nagyon alapos kamarazenei műhelymunka, amely jelentős hatással volt a zenekar hangzására, színvonalára. Ezeken a hangversenyeken gyakran szerepelnek szólistaként a zenekar tagjai is.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. június 19. péntek, 18:00
műsor
Carl Stamitz: D-dúr (Vadászat) szimfónia
Mozart: D-dúr fuvolaverseny K.314
Mozart: C-dúr (Linzi) szimfónia K.425
közreműködnek:
Párkai Krisztina (fuvola)
vezényel: Takács-Nagy Gábor
Takács-Nagy Gábor volt első Festeticsbérletünk művészeti vezetője, az ő irányításával kezdődött el az a nagyon alapos kamarazenei műhelymunka, amely jelentős hatással volt a zenekar hangzására, színvonalára. Ezeken a hangversenyeken gyakran szerepelnek szólistaként a zenekar tagjai is. Párkai Krisztina hosszú évek óta zenekarunk első fuvolása, sokszor gyönyörködhettünk előadásában zenekari művek gyönyörű fuvolaszólóiban. Mozart Ddúr fuvolaversenye egy eredetileg oboára írt C-dúr versenymű átirata, a fuvolairodalom egyik gyöngyszeme. A híres Linzi szimfóniát Mozart egy alkalmi felkérés nyomán komponálta, nagyon rövid idő alatt. „Egy istenáldotta óra gyümölcse” – írta róla egyik méltatója. Hogy Mozart ilyen zenekari műveket komponált, abban nagy szerepe volt Mannheimben szerzett tapasztalatainak. Európa egyik leghíresebb zenekara működött akkor ebben a német városban, saját zeneszerzőik révén a zenekari játéknak addig ismeretlen mesterfogásait, színeit találták ki, amiből a későbbi zeneszerzők, mint Haydn és Mozart is, nagyon sokat tanultak. A mannheimi zeneszerzők közül az egyik legkiválóbb volt a cseh származású Carl Stamitz, akinek egyik szimfóniája csendül fel a hangverseny elején. Érdekes lesz meghallgatni, milyen is volt az a zene, amelyből Mozart tanult.
Ajánlatunk
A hangversenyen felcsendülő művek egy évtizeden belül születtek, szellemiségükben van is rokonság. Mindkettejük zenéje ízig-vérig romantikus.
Csaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ezúttal spanyol zeneművekből állította össze műsorát, olyan gondosan, hogy azt mondhatjuk, körüljárja a spanyol zenét.
A hangversenyen két Mozart-mű fogja közre két kortárs magyar zeneszerző művét. A kapcsolat lényege, hogy az ő műveik részben témájuknál fogva, részben zenei formájuk tekintetében szorosan kötődnek régi korok hagyományaihoz.
Ajánló
1830 körül ismerkedett meg és kötött barátságot egymással Hector Berlioz és Liszt Ferenc. Berlioz elragadtatott szavakkal méltatta Liszt zongorajátékát, Liszt…
A TAVASZ ÜNNEPE -J.B.Santos / Villa-Lobos / Pergolesi – Kolonits Klára, Meláth Andrea, J.E.Gomes F/2
MÁV Szimfonikus ZenekarJosé Eduardo Gomes portugál karmester az Európai Unió Karmesterversenyén elért értékes díjával szerzett magának hírnevet. Műsorán egy híres honfitársa, Joly…
BEETHOVEN FOREVER - Maxim Vengerov, Takács-Nagy Gábor és a MÁV Szimfonikus Zenekar SZ/3
MÁV Szimfonikus ZenekarBeethoven örök, világszerte az ő művei csendülnek fel a legtöbb hangversenyen.
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!