Program


MÁV Festetics/2. 21-22

MÁV Festetics/2. 21-22

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. december 10. péntek, 18:00

MÁV Szimfonikus Zenekar

MŰSOR
Bach: Musikalisches Opfer – Ricercar a 6 BVW. 1097
Georg Druschetzky: g-moll oboanégyes
Franz Xaver Richter: Oboaverseny
Koechlin: Öt darab oboára és vonósokra Op. 79
Fauré: Pelléas és Melisande szvit

Oboán közreműködik és vezényel
Lencsés Lajos

Lencsés Lajos 1943-ban született Dorogon. Mindmáig naponta gyakorol, kutatja a zeneirodalmat, új műveket tanul meg és koncertezik. E fantasztikus teljesítmény hátterében olyanfajta emberség rejlik, amely nagyon szereti a zenét, az irodalmat, a képzőművészeteket, a természetet, csillapíthatatlan szomjúsággal fogad be minden új benyomást és mindennek gyermeki módon örülni tud. Ezen felül mindent igyekszik tovább is adni abból, ami neki örömet szerzett. Könyvet is írt életéről, tapasztalatairól „Egy gondolkodó nádszál” címmel, amely nyilván az oboa nádból készült fúvókájára utal. Közel négy éve volt Festetics-koncertje a MÁV Zenekarral, ahol a muzsikusok nagy örömmel és nyitottan fogadták mindazt, amit átadott nekik és nagy örömünkre most ismét eljön. Már műsorának összeállítása is erről a hihetetlen nyitottságról szól: egy német, két cseh, és két francia szerző; Bach, a nála kevéssel fiatalabb Richter, a Haydn-kortárs Druschetzky, aki élete nagy részét Magyarországon töltötte; egy kísérletező kedvű Debussy-kortárs francia zeneszerző és Gabriel Fauré, Saint-Saëns tanítványa és Ravel tanára, aki a kor népszerű belga írója. Maurice Materlinck drámájának londoni előadásához írt kísérőzenét. A zene nem a cselekményt és annak komor helyszínét ábrázolja, hanem a szereplők lelkivilágát.

Rendező: MÁV Szimfonikus Zenekar

Ajánlatunk


Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége sok muzsikus számára jelentett mintát. Hangversenyünkön egyik utolsó művét ismertetjük meg a magyar közönséggel: a Hárfaversenyt 2024 januárjában mutatták be Párizsban, és azóta számos koncerten elhangzott Genftől Tokióig.

A XVIII. század nemcsak a túlzó pompa, hanem a felfedezések kora is volt. Erről tanúskodik a német zeneszerző, Georg Philipp Telemann szvitje is, amely egyedülálló módon azért született, hogy különféle nemzetek zenéjét megmutassa a hallgatóknak. Ezen a hangversenyen az idősebb Scarlatti áriái is felcsendülnek Kristóf Réka szopránénekesnő előadásában, akinek munkásságában a régizene kiemelkedő helyet foglal el. Farkas Róbert karmester zenei körképe végül a nagy Bach zenekari szvitjével zárul.

A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.

Ajánló


Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!