Program


MÁV Festetics/1.

MÁV Festetics/1.

A MÁV Szimfonikusok Festetics bérletének sajátosságaihoz tartozik, hogy teret ad kibontakozó fiatal tehetségeknek, illetve szólista-feladatokat ad a zenekar tagjainak. Idei nyitó hangversenyünk főszereplője Pálfalvi Tamás trombitaművész.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. október 18. péntek, 18:00

Műsor

Telemann: D-dúr koncertszonáta trombitára és vonósokra
Albinoni: Esz-dúr trombitaverseny
Sztravinszkij: A katona története

Mesélő: Molnár Gusztáv

Közreműködik
Pálfalvi Tamás (trombita)

Vezényel: Daniel Boico

A MÁV Szimfonikusok Festetics bérletének sajátosságaihoz tartozik, hogy teret ad kibontakozó fiatal tehetségeknek, illetve szólista-feladatokat ad a zenekar tagjainak. Idei nyitó hangversenyünk főszereplője Pálfalvi Tamás trombitaművész. 1991-ben született Salgótarjánban, szülővárosában kezdte, majd Budapesten a Weiner Leó Konzervatóriumban folytatta zenetanulmányait. 15 éves korában megnyerte az Országos Szakközépiskolai Trombitaversenyt, utána pedig sorozatban szerezte az előkelő versenydíjakat. Ösztöndíjjal tanult az Egyesült Államokban, majd a Liszt Ferenc Zeneakadémián szerezte meg diplomáját, azóta világjáró művész. A hangverseny egész műsora „róla szól” és átíveli a zenetörténetet: Telemann barokk szonátájától eljut Sztravinszkij híres „zenés meséjéig”, ez az 1918-ban bemutatott „A katona története”. A különös darabban szerepel egy Mesélő, valamint hét muzsikus: hegedű, nagybőgő, klarinét, fagott, trombita, harsona és ütőhangszerek művészei. Zenekarunk új karmestere, Daniel Boico ezen a hangversenyen mutatkozik be a Festetics koncertek hallgatóinak.

Ajánlatunk


Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Ottorino Respighi hegedűversenye következik, amelyet a korai keresztények és a gregorián zenei világ inspirált. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra.

Vivaldi Tavasz­ című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg.

Ajánló


Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk…

Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…

Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!