Program


MÁV Festetics/1.

MÁV Festetics/1.

A MÁV Szimfonikusok Festetics bérletének sajátosságaihoz tartozik, hogy teret ad kibontakozó fiatal tehetségeknek, illetve szólista-feladatokat ad a zenekar tagjainak. Idei nyitó hangversenyünk főszereplője Pálfalvi Tamás trombitaművész.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. október 18. péntek, 18:00

Műsor

Telemann: D-dúr koncertszonáta trombitára és vonósokra
Albinoni: Esz-dúr trombitaverseny
Sztravinszkij: A katona története

Mesélő: Molnár Gusztáv

Közreműködik
Pálfalvi Tamás (trombita)

Vezényel: Daniel Boico

A MÁV Szimfonikusok Festetics bérletének sajátosságaihoz tartozik, hogy teret ad kibontakozó fiatal tehetségeknek, illetve szólista-feladatokat ad a zenekar tagjainak. Idei nyitó hangversenyünk főszereplője Pálfalvi Tamás trombitaművész. 1991-ben született Salgótarjánban, szülővárosában kezdte, majd Budapesten a Weiner Leó Konzervatóriumban folytatta zenetanulmányait. 15 éves korában megnyerte az Országos Szakközépiskolai Trombitaversenyt, utána pedig sorozatban szerezte az előkelő versenydíjakat. Ösztöndíjjal tanult az Egyesült Államokban, majd a Liszt Ferenc Zeneakadémián szerezte meg diplomáját, azóta világjáró művész. A hangverseny egész műsora „róla szól” és átíveli a zenetörténetet: Telemann barokk szonátájától eljut Sztravinszkij híres „zenés meséjéig”, ez az 1918-ban bemutatott „A katona története”. A különös darabban szerepel egy Mesélő, valamint hét muzsikus: hegedű, nagybőgő, klarinét, fagott, trombita, harsona és ütőhangszerek művészei. Zenekarunk új karmestere, Daniel Boico ezen a hangversenyen mutatkozik be a Festetics koncertek hallgatóinak.

Ajánlatunk


A XVIII. század nemcsak a túlzó pompa, hanem a felfedezések kora is volt. Erről tanúskodik a német zeneszerző, Georg Philipp Telemann szvitje is, amely egyedülálló módon azért született, hogy különféle nemzetek zenéjét megmutassa a hallgatóknak. Ezen a hangversenyen az idősebb Scarlatti áriái is felcsendülnek Kristóf Réka szopránénekesnő előadásában, akinek munkásságában a régizene kiemelkedő helyet foglal el. Farkas Róbert karmester zenei körképe végül a nagy Bach zenekari szvitjével zárul.

Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.

Muszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró, mozgalmas tablói között megszólal a napra pontosan százötven éve született Ravel „kétkezes” zongoraversenye is. Zenekarunkat a brácsaművészként ismert Maxim Rysanov vezényli, akit egyre gyakrabban láthatunk karmesteri pálcával.

Ajánló


Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…

A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…

Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!