Program
MÁV Erdélyi/6. Zeneakadémia.
A hangverseny szólistája, Dubravka Tomšič Dubrovnikban született, 12 éves korától az USA-ban, a Julliard Zeneakadémián folytatta zongoratanulmányait. Arthur Rubinstein, a kor egyik zongorista-óriása, miután hallotta játékát, meghívta, hogy legyen privát tanítványa. Mintegy 3500 koncertfellépés, 90 hanglemez és CD a káprázatos sikerű művészpálya jellemző adatai.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. június 12. péntek, 19:00
Műsor
Beethoven: Fidelio nyitány
Beethoven: V. Esz-dúr zongoraverseny
Beethoven: VIII. szimfónia
Közreműködik
Dubravka Tomšič (zongora)
Vezényel: Daniel Boico
„A szabadulás nagy mozdulata: sötétségből a fénybe, mélyből a magasba – igazi beethoveni vonal, dallamban, formában, drámában egyaránt.” – így jellemzi Szabolcsi Bence Beethoven Leonóra nyitányait. A Fidelio című operához Beethoven négy nyitányt komponált, a három Leonóra nyitány a maga szimfonikus módján elmondja az opera cselekményét, csak az első kettővel nem volt megelégedve, ezért dolgozta át újra meg újra. Hasonlóképpen szabadító zene Beethoven utolsó zongoraversenye is, amelyet 1810-ben mutattak be, egy évvel az V. szimfónia után. A szimfónia arról szól, miként győzi le az Ember a Sorsot, az ő esetében a süketség sorscsapását. Az angolok The Emperor, a Császár melléknevet adták ennek a műnek, a benne rejlő méltóság és erő jelzése képpen. A VIII. szimfónia nem drámaisággal, hanem ellenkezőleg: az élet szeretetével, a jókedvvel tűnik ki a kilenc óriás közül és e tekintetben rokon hangversenyünk diadalmas örömmel befejeződő másik két darabjával.
A hangverseny szólistája Dubrovnikban született, 12 éves korától az USA-ban, a Julliard Zeneakadémián folytatta zongoratanulmányait. Arthur Rubinstein, a kor egyik zongorista-óriása, miután hallotta játékát, meghívta, hogy legyen privát tanítványa. Mintegy 3500 koncertfellépés, 90 hanglemez és CD a káprázatos sikerű művészpálya jellemző adatai.
Ajánlatunk
Vivaldi Tavasz című hegedűversenye a zenetörténet legszeretettebb dallamait rejti, ezúttal pedig Jin Xi hegedűszólójával csendül fel matinékoncertünkön. Babar meséje csaknem egy évszázada, 1931-ben jelent meg először francia nyelven: az árván maradt kiselefántról szól, aki a modern Párizsba vetődve elsajátítja a civilizált viselkedés szabályait, majd visszatér a sajátjai közé, és királyuk lesz.
A madárének az idők kezdetétől ihletforrást jelent minden muzsikus számára. Ifjúsági hangversenyünkön előbb Nagy Sándor József és Sütő Illés csellókettősét halljuk Vivaldi mély, megindítóan szép kettősversenyében. Ezután a neoklasszikus olasz zeneszerző, Ottorino Respighi különleges szvitje következik, amely 1928-ban született XVIII. századi zeneszerzők munkái nyomán. A hattyú, tyúk, csalogány és kakukk hangjait felvillantó briliáns munka Medveczky Szabolcs pálcája nyomán csendül fel.
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
Ajánló
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
MAGYAR REMEKMŰVEK - Liszt / Kevin Chen / Magyar Nemzeti Férfikar / Hontvári Gábor - L/3
MÁV Szimfonikusok ZenekarLiszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
A ZENEKAR VIRTUÓZA - Ravel / Muszorgszkij – Ravel / Ránki Dezső / Maxim Rysanov - L/5
MÁV Szimfonikusok ZenekarMuszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!