Program
MÁV Erdélyi/6. Zeneakadémia 21-22
MOZART / BARTÓK (GYÖNGYÖSI IVETT - TAKÁCS-NAGY GÁBOR) MŰSORVÁLTOZÁS!
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. március 11. péntek, 19:00
MÁV Erdélyi/6. Zeneakadémia 21-22
MŰSOR
Mozart: Idomeneo-nyitány K.366
Mozart: A-dúr zongoraverseny K.488
Bartók: Concerto
KÖZREMŰKÖDIK: Gyöngyösi Ivett (zongora)
VEZÉNYEL: Takács-Nagy Gábor
Klara Min zongoraművész betegsége miatt hangversenyünkön Gyöngyösi Ivett, a többszörös díjnyertes fiatal tehetség lép színpadra Zenekarunkkal. A nagyközönség Ivettet a Virtuózok című televíziós tehetségkutató műsorból is ismerheti, amit 2014-ben kategóriájában megnyert. A zsűri és a közönség előszeretettel hasonlította játékát Fischer Annie-éhoz.
Előadásában Mozart K.488 számú A-dúr zongoraversenyét halljuk, amely a zeneszerző egyik legnépszerűbb műve. Két szélső tétele a zavartalan, napsugaras öröm hangján szólal meg, a közöttük felcsendülő lassú tétel viszont a csendes, elégikus bánat utolérhetetlenül gyönyörű kifejezése.
Bartók a világháború és az amerikai emigráció évei alatt, 1943-44-ben komponálta utolsó befejezett zenekari művét. Küzdelem a betegséggel, anyagi gondok, honvágy és aggódás közepette írta meg a művet Szergej Kuszevickij, a híres amerikai karmester felkérése nyomán. „A mű általános hangulata – a tréfás második tételtől eltekintve – fokozatos átmenetet képvisel az első tétel komolyságától és a harmadik gyászos sirató-énekétől a zárótétel életigenléséig. E szimfónia-szerű zenekari műnek a címét az egyes hangszerek vagy hangszercsoportok koncertáló vagy szólisztikus kezelésmódja magyarázza.” – írta a műről ő maga.
Ajánlatunk
Csaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ez alkalommal a német romantika zenéjébe kalauzolja hallgatóit. Max Bruch legtöbbet játszott műve a g-moll hegedűverseny, amelyet Joachim József mutatott be. Anton Bruckner utolsó szimfóniái mind a zenekar nagysága, mind hosszúságuk révén a romantika „túlérett” korszakához tartoznak. A hangverseny különlegessége még, hogy a hegedűverseny szólistája, Csaba Anna a karmester leánya, aki a Genfi, majd Kölni Zeneművészeti Főiskolán végezte tanulmányait.
Dmitrij Sosztakovics (1906-1975) a huszadik századi orosz zene egyik legjelentősebb alkotója, akinek élete és művei is tele vannak ellentmondásokkal. Hangversenyünk minden műsorszáma különleges jelentőségű, mert magyarországi bemutató. Szólistaként a világhírű Gustav Riviniust csellóművészt köszönthetjük, aki Saarbrückeni Zeneakadémia és a Maastrichti Konzervatórium professzora.
Ajánló
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és…
Diótörő és karácsonyi dallamok – A MÁV Szimfonikus Zenekar ünnepi hangversenye
MÁV Szimfonikusok ZenekarA MÁV Szimfonikus Zenekar karácsonyi hangversenye
A ZENEKAR VIRTUÓZA - Ravel / Muszorgszkij – Ravel / Ránki Dezső / Maxim Rysanov - L/5
MÁV Szimfonikusok ZenekarMuszorgszkij és Ravel nevei az Egy kiállítás képei zenekari változata nyomán összeforrtak. A Lúdanyó meséi varázslatos hangképei és Muszorgszkij felkavaró,…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!