Program
MÁV Erdélyi/6. ZA 2016.
Erdélyi Miklós-bérlet 6.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. május 5. péntek, 19:00
Műsor:
W. A. Mozart: I. (Esz-dúr) szimfónia, No. 1 K. 16
E. Grieg: a-moll zongoraverseny, op. 16
P. I. Csajkovszkij: II. (c-moll) szimfónia, op. 17
Közreműködik: Jean-Efflam Bavouzet (zongora)
Vezényel: Takács-Nagy Gábor
Hangversenyünk francia szólistája igazi világsztár. Jean-Efflam Bavouzet 1962-ben született, és szinte mindenütt a világon – minden jelentős zenekarral, minden híres karmesterrel – vendégszerepelt már. Lemezre vette Bartók zongoraversenyeit, Ravel zongoraversenyeit, és Debussy minden zongoraművét. Solti György őt kérte fel, hogy párizsi bemutatkozó hangversenyén játssza el vezényletével Bartók III. zongoraversenyét, de 1997-ben bekövetkezett halála sajnos keresztülhúzta a tervet. Grieg zongoraversenye a szerző egyik legismertebb műve; megjelenik benne a zord északon élő emberek keménysége, a törpékkel, koboldokkal teli jellegzetes északi mondavilág, de a lassú tételben a fenségesen szép táj zenei képe is megelevenedik. Takács-Nagy Gábor műsorválasztásában gyakran felismerhető az a törekvés, hogy megmutassa közönségének nagy zeneszerzők első műveit. Ezek még nem érik el a későbbi nagy mesterművek színvonalát, még érződik rajtuk az elődök hatása, de már magukon viselik alkotójuk névjegyét, érezhetően átüt rajtuk a tehetség, az eredetiség. Mozart közel negyven szimfóniája közül az elsőt 8 éves korában komponálta – egy évvel később be is mutatták. Csajkovszkij hat szimfóniája közül az utolsó hármat játsszák rendszeresen; a most elhangzó második 1872-ben keletkezett, tehát 32 évesen írta.
Ajánlatunk
Szőke Tibor bérletsorozatunk első estjén újra köszönthetjük a Szovjetunióban született, de évtizedek óta Bécsben élő világhírű zongoraművészt, Elisabeth Leonskaját, aki ezúttal a Junior Prima díjas Berecz Mihály zongoraművésszel lép pódiumra.
Beethoven Coriolan-nyitánya örök. Ahogy a VIII. szimfónia is, ez a haydni derűt sugárzó remekmű, amelyet 1814-ben mutattak be, és könnyed, tréfás hangvétele miatt a szerzőnek is titkos kedvence volt. „Az én kis F-dúrom” – hivatkozott rá egyik feljegyzésében. Takács-Nagy Gábor korunk egyik innovatív Beethoven-karmestere, aki egy olyan jól ismert zenedarabbal is újat tud mutatni, mint az V. szimfónia, amelyre immár örökre ráragadt a komponista titkára által önkényesen választott Sors melléknév.
Ajánló
Apollón és Dionüszosz, az idill és féktelen ünnepély: efféle ellentétpárokkal lehetne jellemezni Beethoven két szimfóniáját, a Hatodikat és a Hetediket.…
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
Csaba Péter, zenekarunk állandó vendégkarmestere ez alkalommal a német romantika zenéjébe kalauzolja hallgatóit. Max Bruch legtöbbet játszott műve a g-moll…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!