Program
MÁV Erdélyi/6. ZA 2016.
Erdélyi Miklós-bérlet 6.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. május 5. péntek, 19:00
Műsor:
W. A. Mozart: I. (Esz-dúr) szimfónia, No. 1 K. 16
E. Grieg: a-moll zongoraverseny, op. 16
P. I. Csajkovszkij: II. (c-moll) szimfónia, op. 17
Közreműködik: Jean-Efflam Bavouzet (zongora)
Vezényel: Takács-Nagy Gábor
Hangversenyünk francia szólistája igazi világsztár. Jean-Efflam Bavouzet 1962-ben született, és szinte mindenütt a világon – minden jelentős zenekarral, minden híres karmesterrel – vendégszerepelt már. Lemezre vette Bartók zongoraversenyeit, Ravel zongoraversenyeit, és Debussy minden zongoraművét. Solti György őt kérte fel, hogy párizsi bemutatkozó hangversenyén játssza el vezényletével Bartók III. zongoraversenyét, de 1997-ben bekövetkezett halála sajnos keresztülhúzta a tervet. Grieg zongoraversenye a szerző egyik legismertebb műve; megjelenik benne a zord északon élő emberek keménysége, a törpékkel, koboldokkal teli jellegzetes északi mondavilág, de a lassú tételben a fenségesen szép táj zenei képe is megelevenedik. Takács-Nagy Gábor műsorválasztásában gyakran felismerhető az a törekvés, hogy megmutassa közönségének nagy zeneszerzők első műveit. Ezek még nem érik el a későbbi nagy mesterművek színvonalát, még érződik rajtuk az elődök hatása, de már magukon viselik alkotójuk névjegyét, érezhetően átüt rajtuk a tehetség, az eredetiség. Mozart közel negyven szimfóniája közül az elsőt 8 éves korában komponálta – egy évvel később be is mutatták. Csajkovszkij hat szimfóniája közül az utolsó hármat játsszák rendszeresen; a most elhangzó második 1872-ben keletkezett, tehát 32 évesen írta.
Ajánlatunk
Olaszországi kirándulást ígér zenekarunk hangversenye, amely a XIX. század ünnepelt nagybőgővirtuózát, Giovanni Bottesinit is megidézi egy romantikus operabetét erejéig. Ezután Ottorino Respighi hegedűversenye következik, amelyet a korai keresztények és a gregorián zenei világ inspirált. Végül Richard Strauss hangulatfestő szimfóniakölteményével búcsúzunk, amely az Itáliából címet kapta: mint egy képeslap, amely nosztalgiával emlékezik a Sorrentóban, Rómában, Nápolyban tett kirándulásokra.
A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
Ajánló
Nem túlzás, ha azt mondjuk, a közelmúltban elhunyt Eötvös Péter az utóbbi évtizedek kimagasló zeneszerzője volt, akinek széles világlátása, közvetlensége…
Liszt Ferenc virtuóz zongoraművészből vált nagytudású zeneszerzővé, kedvelt szimfonikus költeménye, a Les Préludes pedig már érett hangjáról tanúskodik. De remekmű…
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!